Cuma, 20 Eylül 2019 - 09(Sep) 20 2019

انتخاب زبان

اوقات شرعی

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

شعار سال 98: رونق تولید

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

دریاچه ارومیه


تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب

image 

محمدحسین صومی شامگاه سه شنبه در همایش سفیران سلامت و پیوند ضمن تقدیر از پزشکان، پرستاران و کادر اتاق عمل در بخش پیوند اعضا و دیالیز، اظهار کرد: تبریز پس از دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران و شیراز به قطب سوم پیوند کبد و کلیه تبدیل شد که با تلاش متخصصان در طول مدت دو هفته دو پیوند کبد و شش پیوند کلیه انجام شد که این تعداد عمل در این مدت کم نظیر است.

وی ابراز کرد: شکستن تابوی پیوند کبد برای ما به مشکلی مبدل شده بود که همین مسئله در مورد مغز استخوان نیز وجود داشت اما بالاخره این تابو در این استان شکسته شد و  در این زمینه دو دانشگاه در ترکیه نیز در زمینه پیوند تفاهم‌نامه‌هایی امضا شده است تا بخش پیوند دانشگاه علوم پزشکی با قدرت بیشتری پیش برود.

صومی با بیان اینکه هر کدام از ما نقشی در سلامت انسان‌ها ایفا کنیم، گفت: با کمک یکدیگر می توان در برهه‌های حساس برای انجام خوبی‌ها پیشقدم شویم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز نخستین روز فعالیت بخش پیوند کبد را با سفر رئیس جمهوری به تبریز دانست و افزود:  در علم پزشکی عمل پیوند حتی یک روز زودتر یا دیرتر غیرممکن است.

صومی همچنین در ادامه از راه‌اندازی واحد تولید و پیوند پوست تا دو سال آینده و حرکت در مسیر تولید سلول خبر داد.

صومی از راه اندازی کشت سلول پوست خبر داد و اظهار کرد: کاربرد محصول این کشت برای سوختگی های پوست با درصد بالا بوده و این اقدام یکی از تعهدات دولت است.


-_-

کانال تلگرام آی نیوز


آی خبر © Aynews.ir 2007-2019
2019-09-20 - 1386