شنبه, 10 اسفند 1398 ساعت 05:39 ب ظ - 02(Feb) 29 2020

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

شعار سال 98: رونق تولید

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

دریاچه ارومیه


تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب
محمدرضا پورمحمدی

 استاندار آذربایجان شرقی با انتقاد از اجاره منزل مسکونی توسط مدارس و دانشگاه‌های غیرانتفاعی گفت: این عمل در شأن معلمان، استادان، دانش‌آموزان و دانشجویان نیست.

 

محمدرضا پورمحمدی در نهمین جلسه شورای آموزش و پرورش آذربایجان شرقی اظهار داشت: با اجراه منزل مسکونی توسط مدارس و دانشگاه‌ها شخصیت معلم و استاد زیر سوال می رود و هرگز در شان یک معلم و استاد نیست که آشپزخانه منزل مسکونی به عنوان اتاق معلمان یا استادان در نظر گرفته شود.
وی با بیان تعریف خاص مکتب و مدرسه گفت: بهتر است با تجمیع مدارس این گونه، مدرسه استانداردی تاسیس شود تا معلمان و دانش‌آموزان هم از کلاس و صندلی‌های استاندارد بهره ببرند.

در ادامه همچنین پورمحمدی ضمن تاکید بر اجرای طرح ایران‌مهارت مدارس گفت: متاسفانه گاهی یک فرد خارجی بیشتر از ما سعدی و حافظ را می‌شناسد و این نشان می‌دهد که ما در آموزش ادبیات، تاریخ، جغرافی و فرهنگ خود به نسل جوان غفلت کرده‌ایم. نظام آموزشی ما باید به دنبال تربیت افرادی باشد که بتوانند مسایل را حل کنند. این که ما چند پژوهش‌سرای دانش‌آموزی داریم زیاد مهم نیست، مهم این است که بتوانیم افرادی با روحیه پژوهش‌گری تربیت کنیم.

پورمحمدی همچنین بر استفاده از ظرفیت فضای مجازی برای آموزش تاکید کرد و اظهار داشت: در کشورهای پیشرفته به جای اینکه میلیاردها پول برای چاپ کتاب هزینه کنند با روش های مختلف از ظرفیت فضای مجازی استفاده می کنند.
وی خواستار تعامل دانشگاه ها و مراکز علمی استان با مدارس شد و گفت: اگر بخواهیم شاهد توسعه و پیشرفت در جامعه باشیم، چاره‌ای نداریم جز این که به آموزش و پرورش توجه کنیم و هرگونه هزینه کرد برای آموزش و پرورش و آموزش عالی را سرمایه‌گذاری بدانیم.

وی در ضمن بر ارائه آموزش مهارت‌های فنی و حرفه‌ای در مدارس تاکید کرده و افزود: در وضع استاندارد به ازای یک مهندس فارغ‌التحصیل از دانشگاه، باید 10 نفر تکنسین تربیت کرد که این هم بر عهده آموزش و پرورش و هنرستان‌هاست.
استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه آمارها نشان می دهند که نوجوانان و جوانان ما افسرده اند و نحوه شادی کردن را نمی دانند، اظهار داشت: باید فضای نشاط و امیدبخش را در مدارس و دانشگاه‌ها ایجاد کنیم.
وی افزود: انسانی که از لحاظ جسمی سالم باشد ولی از نظر روحی سالم نباشد به درد جامعه نمی‌خورد.
پورمحمدی بر غنی‌سازی اوقات فراغت دانش آموزان در تعطیلات نوروزی تاکید کرد و گفت: نوجوانان در سن حساسی هستند و خیلی آسیب‌پذیرند بنابراین باید با آن‌ها دوست شده و ارتباط برقرار کرد.

کاربر
نویسنده: کاربر سایت: http://aynews.ir/
کد خبرنگار:
18
سایر خبرهای نویسنده:

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کانال تلگرام آی نیوز


خواندنی ها

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

  مشاور عالی سازمان سنجش گفت: مهلت ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ و بیست و پنجمین المپیاد علمی دانشجویی کشور فردا پنجشنبه ۲۸ آذرماه ۹۸ پایان می...

آی خبر © Aynews.ir 2007-2020
1398 - 1386