سه شنبه, 22 سبتامبر 2020 - 09(Sep) 22 2020

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

شعار سال 98: رونق تولید

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

دریاچه ارومیه


تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب

استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر اهتمام جدی همه دستگاه‌ها برای صیانت از فضای سبز شهری، ایجاد ساختاری برای پایش وضعیت فضای سبز و عملکرد دستگاه‌ها در حفظ و توسعه این فضاها در همه شهرهای استان را خواستار شد.

به گزارش ای نیوز ، محمدرضا پورمحمدی در جلسه ستاد صیانت از فضای سبز کلانشهر تبریز، با قدردانی از اهتمام و علاقه‌مندی مسئولان به حفاظت از محیط زیست، گفت: در حال حاضر حضور شاهد پویایی و جدیت در حوزه فضای سبز تبریز هستیم که منشأ اثرات مهمی در این حوزه خواهد بود.

وی بر تشکیل کارگروه تخصصی پایش و نظارت بر عملکرد دستگاه‌ها در زمینه حفاظت از فضای سبز شهری تاکید کرد و گفت: این موضوع نباید منحصر به شهر تبریز باشد و در همه شهرهای استان نیازمند اهتمام جدی در این زمینه هستیم.

وی با بیان اینکه محیط زیست از مهم‌ترین سرمایه‌های جامعه است، افزود: امروز شهرهای ما از نظر زیست‌محیطی، در معرض مخاطره و تهدید است و تلاش جدی همگانی برای مقابله با این تهدید ضروری است.

استاندار آذربایجان شرقی، اقدامات انجام شده برای توسعه فضای سبز در شهر تبریز را ارزشمند دانست و گفت: بسیاری از باغات اطراف و داخل شهر تبریز در سال‌های گذشته از بین رفته است که یکی از علل افزایش آلودگی هوای تبریز هم همین موضوع است؛ بنابراین در کنار توسعه فضای سبز شهری، باید جلوی تخریب باغات هم گرفته شود.

وی با بیان اینکه فضای سبز یکی از منابع تجدیدناپذیر است، افزود: تعریف و ایجاد کمربندی سبز برای همه شهرها ضروری است و در این زمینه باید از تدابیر و تجارب بین‌المللی نیز استفاده شود.

سرانه فضای سبز واقعی در شهر تبریز کمتر از هفت مترمربع است

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی نیز در این جلسه با بیان اینکه سرانه فضای سبز واقعی در شهر تبریز کمتر از هفت مترمربع است، افزود: بخشی از فضای سبز موجود نیز با شرایط اقلیمی منطقه سازگار نیست و لازم است در مورد گونه‌های گیاهی مورد استفاده در فضای سبز دقت کافی صورت گیرد و به مردم نیز آگاهی‌بخشی شود.

جواد رحمتی همچنین بر توسعه فضای سبز در حریم شهرها برای تثبیت محدوده شهرها و جلوگیری از ساخت‌وسازهای غیرمجاز تاکید کرد و گفت: هدف ما توسعه فضای سبز است نه مالکیت آن، بنابراین باید از مشارکت مردم در توسعه فضای سبز با مالکیت خود آنان نیز استفاده کنیم.

15 پارک محله‌ای در تبریز در حال ساخت است

شهردار تبریز نیز در این جلسه با بیان اینکه هم‌اکنون 15 پارک محله‌ای در تبریز در حال ساخت است، افزود: در سال آینده نیز احداث بیش از 40 پارک در دستور کار قرار دارد.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان شرقی، ایرج شهین باهر با اشاره به اینکه آلودگی هوا، مشکلات زیادی برای شهروندان تبریزی ایجاد کرده است، افزود: دستگاه‌های اجرایی باید به موضوع توسعه فضای سبز به عنوان یک وظیفه انسانی نگاه کنند.

-_-

کانال تلگرام آی نیوز


خواندنی ها

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

  مشاور عالی سازمان سنجش گفت: مهلت ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ و بیست و پنجمین المپیاد علمی دانشجویی کشور فردا پنجشنبه ۲۸ آذرماه ۹۸ پایان می...

آی خبر © Aynews.ir 2007-2020
2020-09-22 - 1386