سه شنبه, 14 مرداد 1399 ساعت 01:26 ب ظ - 08(Aug) 04 2020

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

شعار سال 98: رونق تولید

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

دریاچه ارومیه


تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی گفت: همان طوری که بخش‌های تولیدی و خدماتی کشور از تعطیلی پیش آمده دچار خسارت شده‌اند، حوزه فرهنگ و هنر نیز متحمل آسیب‌هایی شده و تقریبا تمامی بخش‌های این حوزه از حدود ۱.۵ ماه گذشته تعطیل شده است.


محمد محمدپور  گفت: اجرای موسیقی و تئاتر که در استان به شکل گسترده برگزار می‌شد اکنون دچار مشکل شده و حتی تعدادی از هنرمندانی که فقط از طریق کارهای هنری چون اجرای موسیقی، تئاتر و امثال این‌ها امرار معاش می کردند در بحران به سر می‌برند.
وی ادامه داد: آموزشگاه‌های آزاد هنری مشکل اجاره و تعهد به هنرآموزان خود را دارند؛ حوزه نشر و مطبوعات با مشکل مواجه شده و به خصوص مطبوعات مکتوب اجازه انتشار ندارند.
محمدپور متذکر شد: تمامی بخش‌های فرهنگی استان از جمله چاپ، نشر، حوزه موسیقی، هنرهای تجسمی، آموزشگاه‌ها، هنرستان‌ها و ... تعطیل هستند؛ موسسات فرهنگی و هنری و موسسات قرآنی فعالیت نمی‌کنند و درآمدهایشان از این راه قطع شده است و در کنار آن، هزینه‌های اجاره و تعهدات نسبت به طرف‌های قرارداد نیز وجود دارد که در نهایت آسیب‌های زیادی را به بدنه فرهنگ استان وارد کرده است.
وی گفت: اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در راستای جبران خسارت‌های وارده، در حال جمع بندی و برآورد خسارات وارده به بخش‌های فرهنگی استان است.
وی با بیان این‌که در تلاشیم تا کسب و کارهای هنری را در فضای مجازی راه اندازی می‌کنیم، گفت: با ۲۶ کتاب فروشی سطح تبریز هماهنگ کردیم تا مردم بتوانند کتاب موردنظر خود را سفارش دهند و با رعایت موارد بهداشتی به صورت رایگان درب منزل تحویل بگیرند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی ادامه داد: هنرمندان در خانه نیز با تولیدات هنری و فعالیت در فضای مجازی تا حدودی کمبودها را جبران می‌کنند؛ مسابقات و جشنواره‌های مختلف هنری برگزار می‌شود و دولت نیز تسهیلات حمایتی برای این بخش درنظر گرفته است.
وی با اشاره به فعالیت ‌های اصحاب رسانه استان، گفت: پایگاه‌های خبری و خبرگزاری‌های استان در بخش‌های مختلف خبری با وجود ریسک بالا، حاضر شده و در راه تهیه خبر و گزارش به منظور آگاه سازی مردم نسبت به مراقبت‌های بهداشتی اقدامات بسیاری را انجام می‌دهند.
محمد پور با قدردانی از اصحاب رسانه حاضر در صحنه‌های خبری، اظهار کرد: حوزه رسانه نیز هم‌پای مدافعان سلامت در صحنه حاضر بوده و در راستای آگاهی بخشی مردم نسبت به موارد بهداشتی عمل می‌کنند.
وی با بیان این‌که هنرمندان استان تهدید کرونا را به فرصت تبدیل کرده‌اند، گفت: هنرمندان تئاتر، سینما، موسیقی و بخش‌های مختلف شعر و ادب و خوشنویسی، می‌توانند با تولیدات هنری خود و انتشار در فضای مجازی، آرامش را به جامعه تزریق کنند.
محمدپور در خاتمه گفت: با پیگیری‌های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، سعی می‌شود تا خسارات وارده به هنرمندان تا حدودی جبران شود و هنرمندان با بهره مندی از تعطیلات پیش آمده از این دوره گذری عبور کنند.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کانال تلگرام آی نیوز


خواندنی ها

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

  مشاور عالی سازمان سنجش گفت: مهلت ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ و بیست و پنجمین المپیاد علمی دانشجویی کشور فردا پنجشنبه ۲۸ آذرماه ۹۸ پایان می...

آی خبر © Aynews.ir 2007-2020
1399 - 1386