Cuma, 22 Kasım 2019 - 11(Nov) 22 2019

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

شعار سال 98: رونق تولید

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

دریاچه ارومیه


تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب


رفلاکس معده به مری و یا بیماری رفلاکس اسید از دیگر شرایط این زخم‌ها به شمار می‌روند که با علائمی مرسوم نظیر سوزش سردل و یا سوزش پشت جناغ همراه هستند گاهی درد ناشی از این سوزش‌ها و زخم‌ها به قدری شدت می‌یابند که با یک حمله قلبی اشتباه گرفته می شوند.
بی اشتهایی ، کاهش وزن، درد شکم و حالت تهوع نیز از دیگر علائم این زخم‌ها به شمار می‌روند.
یک بخش کوچکی از زخم می‌تواند نشانی از سرطان باشد.
باید گفت: که رفلاکس اسید و زخم‌ها همگی به دلیل ازدیاد میزان اسید موجود در معده رخ می‌دهند، که دراین وضعیت داروهای بلوکه کننده اسید توصیه و تجویز می‌گردد. با این حال این یک تصور غلط پزشکی است که اثر نامطلوبی بر روی هزاران هزار انسان می‌گذرد.
زخم‌های گوارشی می‌توانند علل مختلفی داشته باشد که بسته به نوع آن، درمان آن نیز متفاوت است. زخم‌های معده غالبا با آنتی بیوتیک ها برای درمان عفونت‌ها و کاهش میزان اسید معده بهبود می‌یابند.
یکی از درمانهای بسیار متداول بیماری‌های رفلاکس و سوزش سردل تجویز داروهای مهار کننده پروتون اسید که در مسدود کردن اسید بسیار موثر است، اما در برخی موارد می‌توانند به شدت آسیب رسان باشند و میزان تولید اسید را تشدید کنند.
از این دست داروها می‌توان به وکیوم، Prilosec و Precacid اشاره کرد که با عوارضی چون تشدید خون‌ریزی و بالا رفتن میزان اسید معده همواره خواهند بود.
در اینجا به برخی راههای درمانی طبیعی اشاره می‌گردد که می‌توان بدون مصرف دارو زخم‌های گوارشی را مهار کرد:
مصرف روزانه پروبیوتیک ها
لازم است پیش از هر چیزی مطمئن گردید که روزانه میزان معینی از باکتری های مفید را از رژیم غذایی خود دریافت می‌کنید از جمله غذاهای تخمیری سالم عبارت است از دوغ، ترشی سبزیجات، میسو فرآورده‌های لبنی چون کفیر، خامه ترش و ماست یونانی.
سیر
تحقیقات نشان می‌دهد که سیر قادر است میزان هلیکوباکتر پیلوری را ثابت نگه دارد. به طوری که سیر یک فعالیت ضد میکروبی در برابر این باکتری ها دارد.
گفتنی است، که این باکتری میزان زخم‌های معده را تشدید می‌کند.
نارگیل
این میوه برای افرادی که از زخم معده رنج می‌برند، بسیار مفید است چرا که نارگیل خاصیت ضد باکتری داشته و زخم را از بین می‌برد. به خصوص توصیه می‌شود که افراد شیر نارگیل و آب آن را به طور روزانه به میزان یک لیوان مصرف کنند.
جوش شیرین
نصف قاشق چای خوری از این ماده را به 8 اونس آب اضافه کنید و مورد استفاده قرار دهید.
این مخلوط اثر اسید معده را به طور معجزه آسایی از بین می‌برد این مخلوط در زمانهایی که درد شدت می‌یابد بسیار موثر خواهد بود.
آب آلوئه ورا
این نوشیدنی گیاهی به طور طبیعی میزان عفونت را کاهش می‌دهد عفونت یکی از علائم رفلاکس معده است برای این کار کافی است یک دوم فنجان از آب آلوئه ورا را پیش از وعده‌های غذایی خود بنوشید.


-_-

کانال تلگرام آی نیوز


آی خبر © Aynews.ir 2007-2019
2019-11-22 - 1386