Perşembe, 17 Ekim 2019 - 10(Oct) 16 2019

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

شعار سال 98: رونق تولید

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

دریاچه ارومیه


تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب
Yazdır e-Posta tarafından yazıldı. - Kategori: سلامت - - شناسه: 3211

همه ما بارها و بارها شنیده ایم که سبک زندگی نشستنی و کارهای پشت میزی مشکلات جسمانی بسیاری هم چون سرطان و چاقی را همراه خود می آورد.اما حالا به نظر می رسد نقطه مقابل این روش از زندگی هم چندان سالم نیست، در واقع ایستادن های طولانی مدت می تواند به اندازه نشستن های طولانی مدت به جسم ما آسیب برساند.

بخش قابل توجهی از مردم 75 درصد روز خود را به صورت ایستاده سپری می کنند. کشاورزان، کارگران ساختمانی، کارگران کارخانه های صنعتی و خودروسازی، گارسون ها و فروشندگان مواد غذایی همگی در این دسته قرار می گیرند. همه این افراد در کوتاه مدت کم و بیش دردهایی در غوزک پا یا متورم شدن پا را تجربه کرده اند، اما در یک بازه طولانی مدت کمر دردهای مزمن و عضلات آسیب دیده تنها ارمغان این روش از زندگی است.
اما این ماجرا روی دیگری هم دارد که از چشم صاحبان کار و مشاغل پنهان مانده است؛ زیرا اغلب شرکت ها نمی دانند ایستادن های طولانی مدت کارکنانشان چه تأثیر منفی بر بازده کار آنها می گذارد. بنا بر تحقیقات انجام شده، افرادی مجبور هستند ساعات زیادی را بر روی پای خود بایستند زودتر از دیگران خسته می شوند، همین خستگی موجب کاهش دقت و توجه آنها می شود و در نهایت از کیفیت کار کاسته می شود. به همین دلیل توصیه می شود از سوی کارفرما زمانی برای استراحت کارکنان تعیین شود تا آنها محبور نباشند 4 ساعت تمام بدون وقفه ایستاده کار کنند. چنین کاری علاوه بر اینکه از بروز مشکلات جسمانی جلوگیری می کند، مانع کاهش بازدهی و کیفیت کار نیز می شود.

منبع دیلی میل


-_-

کانال تلگرام آی نیوز


آی خبر © Aynews.ir 2007-2019
2019-10-17 - 1386