Cuma, 22 Kasım 2019 - 11(Nov) 22 2019

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

شعار سال 98: رونق تولید

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

دریاچه ارومیه


تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب

مدیرکل دامپزشکی آذربایجان شرقی از تشدید نظارت ها بر واحدهای تولیدی، توزیعی و عرضه فرآورده‌های خام دامی در آذربایجان شرقی به سبب حلول ماه مبارک رمضان خبر داد.

 

امیرحسین بهداد با تاکید بر اینکه در ماه مبارک مضان طرح تشدید نظارت بر واحدهای تولیدی، توزیعی و عرضه فرآورده‌های خام دامی به صورت مستمر در سطح شهرستان‌های استان انجام خواه شد افزود: ناظران و بازرسان بهداشتی در طول سال بر فرآیند تولید و توزیع مواد و فرآورده‌های خام دامی، از کشتارگاه‌ها و واحدهای بسته بندی تا قصابی‌ها و مراکز عرضه نظارت می‌کنند.

وی هدف از این بازدیدها را نظارت بر عرضه فرآورده‌های خام دامی، نظارت بر بهداشت فردی و رفع نواقص بهداشتی عنوان کرد و گفت: این طرح از اول ماه مبارک رمضان شروع و تا پایان این ماه و با حضور ۱۴۴ گروه ثابت و سیار ادامه خواهد داشت.

بهداد همچنین اظهار داشت: در طرح تشدید نظارت، فروش گوشت‌های چرخ کرده فله ای، گوشت‌های قرمزِ رنگ شده و مرغ‌های غیربهداشتی، تاریخ گذشته و فاسد که دوباره بسته بندی می‌شود و از نگاه تیزبین ناظران و بازرسانِ خبره، مخفی نمی ماند، تخلف محسوب شده و با افرادی که مرتکب این تخلفات شوند، با هماهنگی اداره کل دادگستری استان برخورد می‌شود.

مدیر کل دامپزشکی استان از هم استانی‌ها خواست از خرید گوشت‌های چرخ کرده فله‌ای و غیربهداشتی خودداری کرده و سلامت خود و خانواده‌شان را به خطر نیندازند.

وی همچنین خظاب به تولید و عرضه کنندگان مواد و فراورده‌های خام دامی گفت: تولید کنندگان موارد بهداشتی و ایمنی را رعایت کرده و سود و منفعتِ خود را با سلامت مردم معاوضه نکنند.
بهداد خاطرنشان کرد: ماه رمضان سال گذشته در طرح تشدید نظارت اداره کل دامپزشکی آذربایجان شرقی، ۳۸ پرونده قضایی تشکیل و حدود ۸۰ تن مواد و فرآورده های خام دامی غیربهداشتی و فاسد معدوم شد.

بهداد در پایان از مردم خواست تا در تهیه فرآورده‌های خام دامی دقت بیشتری داشته باشند و حتما به تاریخ تولید و بسته بندی آن‌ها توجه کنند و در صورت مشاهده هرگونه تخلف، مراتب را از طریق شماره تماس ۱۵۱۲ به ادارات دامپزشکی در شهرستان‌ها اطلاع دهند تا توسط بازرسان بهداشتی دامپزشکی مورد پیگیری و در صورت لزوم برخورد قانونی و لازم با متخلفان انجام شود.


-_-

کانال تلگرام آی نیوز


آی خبر © Aynews.ir 2007-2019
2019-11-22 - 1386