Cuma, 22 Kasım 2019 - 11(Nov) 22 2019

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

شعار سال 98: رونق تولید

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

دریاچه ارومیه


تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب

 طبق مطالعات منتشر شده توسط یک متخصص اطفال در ایالت متحده امریکا، تقریبا ۱۸.۹ درصد سیب ها توسط کودکان و نوجوانان ۲ تا ۱۹ ساله مصرف می شوند. همچنین، نیمی از سرانه مصرف میوه ها، نظیرسیب و موز، آبمیوه سیب و مرکبات، را این گروه سنی تشکیل می دهند.

طبق مطالعات منتشر شده توسط یک متخصص اطفال در ایالت متحده امریکا، تقریبا ۱۸. ۹ درصد سیب ها توسط کودکان و نوجوانان ۲ تا ۱۹ ساله مصرف می شوند.

همچنین، نیمی از سرانه مصرف میوه ها، نظیرسیب و موز، آبمیوه سیب و مرکبات، را این گروه سنی، تشکیل می دهند. به طور متوسط، کودکان در ایالت متحده، روزانه به میزان ۱. ۲۵ فنجان میوه مصرف می کنند.

این در حالی است که، دستور العمل های غذایی وزارت کشاورزی ایالت متحده در سال ۲۰۱۰، توصیه می کند که مصرف روزانه میوه برای کودکان باید حدود یک تا دو فنجان باشد. محققان خاطر نشان می کنند که، همه میوه ها دارای ارزش غذایی یکسانی نیستند، اما گفتنی است که، میوه ها در مقایسه با آبمیوه ها، حاوی مقدار بیشتری فیبر هستند. به معنایی، آبمیوه ها ممکن است دارای مواد افزودنی نظیر شکر و سدیم باشند و همچنین دارای ارزش غذایی پایین تری هستند. سرانه مصرف میوه ها به میزان ۵۳ درصد و آبمیوه ها ۳۴ درصد است. اطلاعات منتشر شده در این تحقیق بیان می کند، " کالری های موجود در مایعات، می توانند در مصرف بیش از حد کالری تاثیر داشته باشد و همچنین از نشانه های اشباع پذیری جلوگیری کنند، اگرچه، این در حالی است که مردم برای کالری هایی که در اشکال مایع مصرف می شوند، پولی خرج نمی کنند. " محققان با تجزیه و تحلیل بیش از ۳۰۰۰ پاسخ در نظر سنجی بهداشت و تغذیه ملی در سال ۲۰۱۱ و ۲۰۱۲، مصرف میوه را در میان گروه سنی ۲ تا ۱۹ سال، محاسبه کرده اند و به این صورت که در زیر مشاهده می کنید، بیان داشته اند: سیب ها میوه هایی هستند که در بین افراد ۲ تا ۱۹ سال، تقریبا ۱۸.۹ درصد مصرف می شود. محققان بیان داشته اند، که آبمیوه مرکبات، تقریبا به میزان ۱۴.۳ درصد، در بین جوانان مصرف دارد. آبمیوه سیب در بین افراد ۲ تا ۱۹ سال، تقریبا ۱۰.۳ درصد مصرف دارد. دیگر آبمیوه ها مانند، آبمیوه انگور، تنها ۹ درصد از میزان مصرفی آبمیوه ها را در بین جوانان به خود اختصاص می دهد. موز ها، تنها میزان تقریبی ۶.۸ درصد مصرف را در بین افراد ۲ تا ۱۹ سال، به خود اختصاص می دهد، در حالی که میزان مصرف آن در بین کودکان ۲ تا ۵ ساله ۹ درصد می باشد. ملون ها، مانند طالبی تنها ۶ درصد مصرف را دربین جوانان به خود اختصاص می دهد. سالاد میوه، مصرفی به میزان ۵. ۵ درصد از میوه ها را در بین جوانان دارد. مرکبات، مانند، پرتقال، تنها مصرف ۴.۶ درصد را در بین جوانان به خود اتختصاص می دهد. انواع توت ها نیز مصرف تقریبی ۴.۳ درصد را در بین جوانان دارند. هلو، میزان مصرف ۳.۵ درصد را در بین کودکان دارد. بر اساس مطالعات ارائه شده، انگور ها تنها میزان مصرفی ۲.۸ درصد را در بین کودکان به خود اختصاص داده اند. میوه های خشک، مصرف حدود ۶ درصدی را در بین کودکان دارند. منبع:فرادید


-_-

کانال تلگرام آی نیوز


آی خبر © Aynews.ir 2007-2019
2019-11-22 - 1386