Salı, 10 Aralık 2019 - 12(Dec) 10 2019

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

شعار سال 98: رونق تولید

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

دریاچه ارومیه


تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب

وزیر بهداشت گفت: ایران در حوزه سلول درمانی در رتبه نخست منطقه و ۱۵ دنیا قرار دارد.

 سیدحسن هاشمی در مراسم بهره برداری از نخستین کارخانه تولید انبوه فرآورده های سلولی در منطقه افزود: باید قبول کنیم برخی پیشرفتهای کشورهای توسعه یافته به دلیل محدودیت های دینی ثبت نمی شود اما در منطقه در سلول درمانی رتبه نخست را داریم.

وزیر بهداشت با اشاره به سابقه فعالیت های ایران در سلول های بنیادی گفت: پیش از انقلاب افرادی بودند که در حوزه سلول های بنیادی کار می کردند و اوایل دهه ۷۰ مسئولان وقت جهاد دانشگاهی گام های بلندی برداشتند که شاخص آن، پژوهشگاه رویان بود و به موازات آن، در مراکز دانشگاهی فعالیت های خوبی انجام شد.

هاشمی افزود: دانشمندان خوبی داریم اما متأسفانه پراکنده هستند؛ امیدواریم مجموعه ای که امروز افتتاح شد، بتواند هم افزایی دانشمندان را ایجاد و فاصله ما را با کشورهای رقیب زیاد کند.

وی با بیان اینکه بدن انسان از ۱۶ سلول بنیادی تشکیل شده است، گفت: این سلول ها می تواند در برخی بیماری ها مثل بیماری های صعب العلاج و به ویژه سرطان مؤثر باشد. بیش از ربع قرن است که این روش در درمان سرطان خون از طریق پیوند شروع شده است و این فناوری می تواند دقیق تر و مؤثرتر عمل کند.

وزیر بهداشت با بیان اینکه در گذشته رفتارهای نادرست در تهیه سلول به روش غیرعلمی و غیرقانونی در ۱۰ تا ۱۵ سال گذشته انجام شد، خاطرنشان کرد: متأسفانه تزریق بدون مطالعه اتفاق افتاد، در مراکز علمی و در رسانه ها خیلی تبلیغ شد و دانشمندان را دچار تردید و مردم را دچار زحمت و اذیت کردند. امیدواریم به زودی مراکز درمانی از طریق سلول درمانی اعلام شود تا مردم بتوانند از این خدمات استفاده کنند.

هاشمی گفت: در حوزه سلول درمانی، تخلفاتی وجود دارد که کم هم نیست. مواردی از چشم ما پنهان است. اگر بخش بالینی با بخش علمی پیوند بخورد، می تواند در مسیر صحیح قرار گیرد.

وی با اشاره به اتفاقات اخیر در صحنه بین الملل و خروج آمریکا از برجام افزود: هیچ ملتی در یأس و ناامیدی پیشرفت نکرده است. کشور نیازمند آرامش است و آرامش در گرو وحدت و همدلی همگانی قرار دارد. این روزها حرف هایی را می شنوم که تعجب می کنم از رسانه ها، از گروه های سیاسی و افراد مختلف. جای سؤال است که چطور وقتی وزنه بردار ما می خواهد روی صحنه برود، همه دعا می کنند؛ اما وقتی دیپلمات ما می خواهد به میدان برود، این مسائل را می بینیم.

وزیر بهداشت تصریح کرد: در شرایطی هستیم که دیپلمات های ما نیاز به روحیه و حمایت دارند. همه برای کشور و انقلاب باید خیلی مراقبت کنیم. کوچک ترین خطا از سوی ما برای همه تاریخ به نام ما ثبت می شود. اگر جمهوری اسلامی را دوست داریم و به یکپارچگی وطن وفادار هستیم، نیاز اول آن، وحدت و آرامش است و در مرحله دوم، نیاز به خودباوری علمی و غرور علمی داریم تا بقیه مسیر را باز کنیم. منبع: مهر


-_-

کانال تلگرام آی نیوز


آی خبر © Aynews.ir 2007-2019
2019-12-10 - 1386