Cuma, 13 Aralık 2019 - 12(Dec) 13 2019

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

شعار سال 98: رونق تولید

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

دریاچه ارومیه


تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب
Yazdır e-Posta tarafından yazıldı. - Kategori: چندرسانه ای، طنز، کاریکاتور - - شناسه: 3297

 

 

 

"جنایت هر روز در بازار امیر قدم می زند." این را طلافروشی به من گفت که برای فروختن دو ربع سکه ام به مغازه اش رفته بودم.مرد طلافروش در مورد جنایت می گوید: جنایت هر روز حوالی ساعت 11 صبح از جلوی تمامی مغازه های طلافروشی رد می شود. او کمی شیرین عقل است. هر روز داد می زند و صفحات حوادث روزنامه ها را بریده و به بازاریان می فروشد.

مرد طلافروش می گوید: نام اصلی او "م" است ولی از بس که اخبار جنایی را در بازار امیر فریاد زده و اعلام می کند بازاریان نام او را جنایت گذارده اند. جنایت به فروش صفحات جنایی روزنامه های تاریخ گذشته و جدید قناعت نمی کند بلکه اخبار و حوادثی از قبیل ورشکستگی فلان زرگر و یا طلاق گرفتن زن بهمان بازاری را نیز به همه اطلاع می دهد.

گویا جنایت مسئول اطلاع یابی طلافروشان از احوال همسایه ها است. مرد شیرین عقل هر روز در یک مغازه صحبانه می خورد در یک مغازه ناهار می خورد و اغلب وقت خود را به انجام کارهای سرپایی طلافروشان اختصاص می دهد.

مرد طلا فروش می گوید که جنایت از اینکه بازاریان با این نام صدایش می زنند ناراحت نمی شود ولی اگر رهگذری با این نام او را صدا کند بی شک مجبور خواهد بود دهها فحش و و ناسزای جنایت نوش جان کند.

 جنایت با حمایت طلافروشان زندگی می کند. در صورتی که بخواهید می توانید افراد شبیه جنایت را در بین بازار تبریز پیدا کنید . در اطراف گجیل غذاخوری های ارزان فروشی وجود دارند که هر کدام برای بازارگرمی از افراد شیرین سخن و نکته سنج استفاده می کنند.

این افراد ضمن خدمت رسانی به مشتریان با شوخی ها و حرفهای سرگرم کننده خود کاری می کنند که مشتری دائمی اینجور جاها باشید.

این افراد لزوما افراد شیرین عقل نیستند هستند کسانی که عاقلند ولی برای رونق دادن به کسب و کار صاحب کار خود را به آن راه زده اند. قطعا شوخی ها لطیفه ها و نکته گویی های این افراد در رونق کسب و کار بازاریان تبریز تاثیر دارد. بازاریانی که تجربه هزار ساله تجارت باعث بوجود آمدن فرهنگ و ادبیات خاصی در بین بازاریان شده است.

جنایت و جنایتها در بازار تبریز هر روز قدم می زنند از جلوی هر مغازه که عبور می کنند به صاحب مغازه متلک می پرانند یا اینکه صاحب مغازه متلکی بار او می کند. طبیعتا بازار کار جنایتها در تابستان پررونق تر از زمستان است. و جنب جوششان هم بیشتر.

اگر روزی گذرتان به بازار امیر افتاد شاید این شانس را داشته باشید که جنایت را ببینید. جنایت هر روز در بازار امیر قدم می زند!

 

 

 


-_-


آی خبر © Aynews.ir 2007-2019
2019-12-13 - 1386