Cuma, 15 Kasım 2019 - 11(Nov) 14 2019

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

شعار سال 98: رونق تولید

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

دریاچه ارومیه


تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب
Yazdır e-Posta tarafından yazıldı. - Kategori: علمی، خواندنی - - شناسه: 4918

 ماموریت تحقیقاتی 340 روزه دو فضانورد روسی و آمریکایی در ایستگاه فضایی بین المللی که امروز (چهارشنبه) پایان یافت، گام بزرگی برای اجرای برنامه بلندپروازانه ماموریت اعزام انسان به مریخ است.


به گزارش ایرنا، کپسول حامل «میخاییل کورنینکو» فضانورد روسی، «اسکات کلی» آمریکایی و «سرگئی فوکلوف» فرمانده کپسول در قزاقستان با چتر فرود آمد.
به گزارش رویترز، پایان این ماموریت طولانی در فضا، مقدمه ای برای سفر نهایی انسان به مریخ است.
کلی و کورنینکو در ارتفاعی کمتر از 500 کیلومتری زمین، هدف آزمایش های متعددی برای مشاهده تغییرات در بدن انسان در فضا قرار گرفتند.
در این آزمایش های پزشکی و تحقیقاتی، تاثیرهای بی وزنی و چالش های ناشی از پرتوهای فضایی بر انسان بررسی شد و نتایج آن می تواند زیر بنای برنامه تحقیقاتی سفر انسان به مریخ باشد که براساس برآوردها، دو سال طول خواهد کشید.
دو فضانورد تازه فرود آمده با کپسول سایوز که نتوانستند بدون کمک متخصصان پا بر زمین بگذارند، قرار است پس از انجام چند آزمایش پزشکی مرخص شوند و فضانورد آمریکایی نیز بزودی عازم این کشور خواهد شد.
خبرگزاری ایتارتاس نیز به نقل از مرکز کنترل پروازهای فضایی در مسکو گزارش داد که کارشناسان بخش جستجو و تخلیه فضانوردان به آنها برای خروج از کپسول کمک کردند.
فوکلوف فرمانده کپسول سایوز که 182 روز در ایسنگاه فضایی اقامت داشت، توانست بدون کمک پا به زمین گذارد.
با توجه به اقامت طولانی دو فضانورد در ایستگاه بین المللی در قالب برنامه تحقیق فرود در مریخ و این که از قبل اعلام شده بود کورنینکو و کلی خود از کپسول پیاده خواهند شد، لزوم کمک به آنان برای خروج از کپسول یک نقص محسوب می شود، زیر در مریخ امکان ارائه چنین کمکی وجود ندارد.
فضانورد آمریکایی با حضور 340 روزه در ایستگاه بین المللی فضایی، حد نصاب بیشترین اقامت در فضا بین فضانوردان آمریکایی را بدست آورد.
«والری پولیاکوف» فیزیکدان روسی در طولانی ترین ماموریت فضایی همراه سه فضانورد روسی از ژانویه 1994 تا مارس 1995 (440 روز در فضا) بودکه رکورد جهانی به شمار می رود.
براساس گزارش های انتشار یافته، آمریکا و دیگر شرکای فضایی این کشور در نظر دارند برنامه سفر انسان به مریخ را محقق کنند.
آمریکا در چارچوب شناخت بیشتر از این ماموریت همچنین دستگاه فضایی «مریخ نورد کنجکاو» را چند سال پیش به مریخ ارسال کرده که تصاویر و اطلاعات مهمی را یه سازمان فضایی ناسا، ارسال کرده است.


-_-

کانال تلگرام آی نیوز


آی خبر © Aynews.ir 2007-2019
2019-11-15 - 1386