Çarşamba, 13 Kasım 2019 - 11(Nov) 13 2019

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

شعار سال 98: رونق تولید

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

دریاچه ارومیه


تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب
Yazdır e-Posta tarafından yazıldı. - Kategori: اخبار ویژه - - شناسه: 764

آی نیوز -كارگران ماشين آلات صنعتی  تراكتورسازى در مقابل استاندارى آذربایجان شرقی  تجمع کردند

 جمعى از كارگران ماشين آلات صنعتی تراكتورسازى مقابل استاندارى آذربايجان شرقى تجمع كردند.

روز چهارشنبه بدنبال تجمع كارگران ماشين آلات صنعتی تراكتورسازى مقابل استاندارى آذربايجان شرقى دبیر اجرایی خانه كارگر تبريز گفت: كارگران كارخانه ماشين آلات صنعتی تراكتورسازى بيش از ٨ ماه است كه حقوق نگرفته اند .
اين نوع كارخانه ها به جاى خصوصى سازى خودمانى سازى شده اند
حاج کریم صادقزاده با بیان اینکه اين كارخانه محصول سياست ها و تدابير غلط اقتصادى دولت گذشته است كه طی آن برای رفع مشکل تنها اقدام به تغيير مديرعامل شده که اين تغيير مديريت ها نیز منجر به تغيير وضعيت نشده است افزود:
قرار بود اين نوع كارخانه ها خصوصى سازى شود كه متاسفانه به جاى خصوصى سازى خودمانى سازى شده و كارگران متضرر شده اند.
صادقزاده ادامه داد: سوء مديريت ها در اين مجموعه به حدى رسيده كه به كارخانه اى كه هيئت مديره ندارد بطور مستمر مديرعامل تعيين مى كنند در حالی كه ما انتظار داشتيم شاهد توسعه روز افزون كارخانه باشيم اما متاسفانه تاكنون محقق نشده است.
وی با اشاره به لزوم ورود مسئولان عالى رتبه استانى به مسائل كلان كارگرى افزود : اينكه در آستانه شب يلدا جمعى از كارگران كارخانه ماشين آلات صنعتی تراكتورسازى در بحران مالى بسر مى برند موضوع جالبى براى اين استان صنعتى نيست.
جامعه کارگری انتظار دارد همانطور كه مقامات استانى از كارخانه هاى بزرگ و درآمد زا بازديد مى كنند در واحدهای داراى مشكل نيز حضور پیدا کنند
صادقزاده با بیان اینکه جامعه کارگری انتظار دارد همانطور كه مقامات استانى از كارخانه هاى بزرگ و درآمد زا بازديد مى كنند در واحدهای داراى مشكل نيز حضور پیدا کرده و  در جريان مسائل آنان قرار گيرند،خاطرنشان کرد:  لازم بود پيش از شروع اين تجمع ، مسئولان به اين كارخانه مراجعه مى كردند و حضور آنان كمكى به توليد داخلى و رفع مشكلات كارگران می شد.
حاشيه سازى و امنيتى كردن موضوع راه چاره نیست
وی تأکید  كرد : اين كارخانه بايد از سوى سازمان خصوصى سازى پس گرفته شده و مجددا با بكار گيرى رويكردى اصولى موجبات توسعه و پيشرفت كارخانه و رفع مشكلات كارگران خدوم آن شود.
وى با رد ادعاى بى احترامى كارگران به مديرعامل این كارخانه اظهار داشت: حاشيه سازى و امنيتى كردن موضوع راه چاره نبوده  چرا که بدین وسیله مشكلات كارگران آن واحد توليدى نيز رفع نخواهد شد
وی با محکوم کردن امنيتى كردن مشكلات كارگرى  افزود: با روى كار آمدن  ، دولت تدبير و اميد آقاى روحانى انتظار داشتیم در جهت رفع مسائل كارگرى اقدامى شود چراكه تاكنون شاهد اقدام خاصى از سوى دولت نبوده ايم و نبايد اين فضاى اميد و نشاطى كه در جامعه به وجود آمده را در اثر بی توجهی ها و بی تدبیری ها  به ياس تبديل شود.
احیای دفتر امور بازرسی ویژه کارگری در امور کار،تولید و صنعت در نهاد ریاست جمهوری اسلامی ایران ضروری است
این فعال کارگری در ادامه مصاحبه خود افزود: امروزه احیای دفتر امور بازرسی ویژه کارگری در امور کار،تولید و صنعت در نهاد ریاست جمهوری اسلامی ایران ضروری است که مسائل و مشکلات و معضلات به دور از حاشیه امنیتی و انتظامی بررسی و شخصا به رئیس جمهور گزارش شود.
وی به تاریخچه این دفتر در زمان ریاست جمهوری اسلامی مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت:این دفتر در زمان اوایل پیروزی انقلاب اسلامی نقش بسزایی در جهت کم کردن بحران های کارگری به نقطه متعادل داشت لذا یکی از خواسته های اصلی جامعه کارگری از دولت تدبیر و امید این موضوع حیاتی است.
لازم به ذکر است پیش از این خبرگزاری ایلنا از تعویق چندین ماهه حقوق کارگران ماشین آلات صنعتی تراکتورسازی تبریز خبر داده بود.
بیش از ۳ میلیارد تومانی کارفرما به سازمان تامین اجتماعی، بدهی دارد
 بر پایه این گزارش سابقه بیمه کارگران این کارخانه نیز از خرداد ماه سال جاری در لیست بیمه‌شان درج نشده است و  سازمان تامین اجتماعی به دلیل افزایش بدهی کارفرما حاضر نیست دفترچه‌های بیمه کارگران را بیش از این تمدید کند. در ماه‌های گذشته، اگر چه سابقه بیمه رد نمی‌شد اما با ضمانت، خواهش و التماس دفترچه‌های بیمه را تمدید می‌کردند.
گفته می شود بیش از ۳ میلیارد تومانی کارفرما به سازمان تامین اجتماعی، بدهی دارد.
همچنین کارگرانی که از این واحد تولیدی تحت پوشش صندوق حمایت و بازنشستگی «آینده ساز» قرار دارند،نیز در وضعیت مشابهی قرار داشته و  به دلیل بدهی ۳۰۰ میلیون تومانی کارفرما، خدماتی دریافت نمی‌کنند.
لازم به ذکر است حدود ۱۵ کارگری که بازنشسته شده‌اند هنوز سنوات‌شان را دریافت نکرده‌ و کارگرانی را هم که در شرف بازنشستگی قرار دارند به دلیل کمبود منابع مالی بازنشسته نمی‌شوند.
این کارخانه در سال جاری فقط ۳۳ دستگاه تولید داشته که به معنای بهره گیری از ۳ درصد ظرفیت کارخانه است و به عبارتی، کارگران فقط در محیط کار حضور دارند اما کاری انجام نمی‌دهند.
شرکت سرمایه گذاری ملت  هم اکنون کارفرمای این کارخانه بوده و تاکنون از تعیین هیات مدیره  خودداری کرده است.


-_-

کانال تلگرام آی نیوز


آی خبر © Aynews.ir 2007-2019
2019-11-13 - 1386