Cumartesi, 14 Aralık 2019 - 12(Dec) 14 2019

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

شعار سال 98: رونق تولید

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

دریاچه ارومیه


تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب
Yazdır e-Posta tarafından yazıldı. - Kategori: اخبار ویژه - - شناسه: 4109

رییس جمهوری با محکوم کردن مجدد حوادث تروریستی اخیر در لبنان، فرانسه و همچنین سرنگونی هواپیمای مسافربری روسیه توسط تروریست ها ، تصریح کرد: تروریست های داعش با هدف ایجاد موج اسلام هراسی در جهان تلاش می کنند خود را به اسلام نسبت دهند و این درحالی است که دین مبین اسلام با اقدامات تروریستی مخالف است.


به گزارش آی نیوزاز پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی شامگاه سه شنبه در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت : اسلام دین رحمت و صلح است و نباید اجازه داد این اقدامات بویژه در اروپا و آمریکا که محل زندگی شمار زیادی از مسلمانان است باعث افزایش اسلام هراسی شود.
رییس جمهوری افزود: متأسفانه کودکان، زنان و افراد غیرنظامی بی گناه ، قربانیان اصلی این اقدامات تروریستی بوده اند و برای مقابله با چنین جنایاتی یک عزم و اتحاد جهانی ضروری است.
روحانی با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران سال هاست که بر ضرورت مبارزه همگانی با پدیده شوم تروریسم در عرصه جهانی تاکید می کند، افزود: ایران به عنوان کشوری که خود قربانی تروریسم است، فعالیت های تروریستی و کشتار انسان های بیگناه را محکوم می کند و با اینگونه فعالیت های تروریستی با جدیت مقابله خواهد کرد.
رییس جمهوری بر ضرورت مقابله جدی تر با تروریست ها تأکید کرد و اظهار داشت : باید بررسی شود که داعش برای تداوم اقدامات تروریستی ، منابع مالی و تسلیحات نظامی خود را از چه منابعی تامین می کند.
روحانی همچنین از زحمات و تلاش های شبانه روزی نیروهای اطلاعاتی، امنیتی، نظامی و انتظامی در برقراری امنیت و حراست از کشور قدردانی کرد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه امروز انقلاب اسلامی با زبان فارسی شناخته می شود، گفت : گسترش زبان فارسی یکی از وظایف ملی، انقلابی و دینی بوده چرا که این زبان حاصل ملیت و اسلامیت ماست.
رییس جمهوری با اشاره به اینکه باید انگیزه آموختن زبان فارسی تقویت شود، اظهار داشت : گسترش روابط تجاری و اقتصادی، توسعه گردشگری و روابط دانشگاهی و علمی موجب گسترش زبان فارسی در جهان می شود.
روحانی با بیان اینکه بهره مندی از فناوری پیشرفته فضای مجازی و رسانه ای و ماهواره ای در گسترش زبان و ادب فارسی ضروری است، گفت: استفاده از تمام فضای آموزشی مرتبط با ایرانیان در خارج از کشور برای آموزش زبان فارسی به ایرانیان نسل بعد و غیر ایرانی ها مورد تأکید است.
رییس جمهوری با تأکید بر اینکه جلب همکاری ایرانیان فرهیخته خارج از کشور، برای آموزش افتخاری زبان فارسی بسیار راهگشا است، افزود : باید به وحدت رویه و تمرکز فعالیت های فرهنگی خارج از کشور، توجه کرد.
در ادامه این جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی، درخصوص بررسی وضعیت زبان فارسی در خارج از کشور و همچنین فعالیت های بنیاد سعدی در این زمینه بحث و بررسی و گزارش نظارت راهبردی شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص نحوه فعالیت این بنیاد و میزان موفقیت در به ثمر رساندن وظایف آن ارایه شد.
رییس جمهوری سپس در جمع بندی این گزارش بر تشویق بنیاد سعدی برای گسترش فعالیت ها و بهره مندی از همه ظرفیت ها، ایجاد جاذبه زبان فارسی برای کشورهای خارجی بویژه کشورهایی که با ایران روابط تجاری و اقتصادی دارند، استفاده از فناوری های جدید برای آموزش زبان فارسی با مشارکت و هماهنگی بنیاد سعدی و معاونت علمی و فناوری رییس جمهوری و همچنین اولویت دادن به آموزش زبان فارسی برای ایرانیان خارج از کشور بویژه نسل دوم و سوم که متولد خارج هستند، تأکید کرد.
همچنین بنیاد سعدی موظف شد برای آموزش زبان فارسی غیر از روش های آکادمیک و دانشگاهی برای علاقمندان به ارتباط و تعامل با ایران در زمینه های تجاری، زیارتی و گردشگری طراحی های لازم را انجام دهد.
در ادامه نیز بر ضرورت تدریس زبان فارسی با کمک ایرانیان که در خارج از کشور زندگی می کنند، تأکید شد.
همچنین در این جلسه مقرر شد، مساعدت ها و پشتیبانی های مالی از بنیاد سعدی، برای جبران کمبودها در راه اشاعه زبان فارسی در نظر گرفته شود.
در این جلسه مباحث مرتبط با سند اسلامی کردن دانشگاه ها و اجرای منویات مقام معظم رهبری در این خصوص مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.


-_-

کانال تلگرام آی نیوز


آی خبر © Aynews.ir 2007-2019
2019-12-14 - 1386