Pazartesi, 18 Kasım 2019 - 11(Nov) 18 2019

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

شعار سال 98: رونق تولید

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

دریاچه ارومیه


تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب
Yazdır e-Posta tarafından yazıldı. - Kategori: اخبار ویژه - - شناسه: 3785

 رئیس جمهوری در جمع مردم استان مازندران گفت: برجام باید وسیله ای برای انسجام و سکویی برای جهش اقتصادی باشد.به گزارش ایرنا، حجت الاسلام دکتر حسن روحانی روز دوشنبه در جمع مردم استان مازندران در ورزشگاه شهید متقی ساری افزود: اکنون در فرصت پسابرجام هستیم؛ در این شرایط نیاز به اتحاد، انسجام و همدلی داریم؛ اگر توانستیم در برابر دنیا به توفیقات بزرگ دست یابیم به خاطر رهبری با درایت، ایستادگی ملت بزرگ و بخاطر دیپلمات های غیور و کاردان ما در صحنه مقابله با دنیاست.
وی گفت: تاریخ به ما خواهد گفت که ملت ایران در این مقطع تاریخی چه کار عظیم و بزر گی را به ثمر رساندند، شما در تاریخ پیدا کنید، اتفاق نیفتاده که کشوری را شورای امنیت به فصل هفت ببرد و در مسیر خطرناک جنگ و فشار قرار دهد و آن کشور با استدلال و ایستادگی از آن مسیر خارج شود.
روحانی ادامه داد: ما متحد خواهیم ماند؛ همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند، نباید برجام در میان مردم فاصله ای ایجاد کند؛ ما هدف واحد و مسیری واحد داریم و اشکال ندارد عده ای منتقد باشند و نظرات دیگری داشته باشند.
وی تصریح کرد: ما در قانون اساسی مسیر دموکراسی را برگزیدیم؛ در همه موارد آنچه اکثریت مردم می گویند می شود؛ در انتخابات ما نظر واحد نداریم کاندیدای واحد نداریم، رقابت داریم؛ کاندیدای مختلف داریم اما بعد از انتخابات، اقلیت هم همان راه را دنبال خواهد کرد؛ البته حقوق اقلیت هم همواره باید مد نظر باشد.
وی اضافه کرد: ما در ماه های آینده با رفع تحریم نشان خواهیم داد که ملت ما پیروز صحنه است؛ ما افتخار می کنیم بر این ملت غیور و بزرگمان؛ ما افتخار می کنیم این ملتی که در برابر مشکلات با مردانگی ایستادند و امروز پس از تحریم دست به دست هم می دهیم و شاهد رشد و رونق پایدار در اقتصاد کشور خواهیم بود.

** ما مسیر کاهش تورم را با همه مشکلات دنبال می کنیم
وی اضافه کرد: امسال کشورهای ثروتمند نفت خیر به زانو در آمده اند؛ اینکه می بینید یک کشور ثروتمند همسایه 75 میلیارد دلار از صندوق می گیرد که امسال خودش را اداره کند؛ آن کشور جمعیت کم و ثروت زیادی دارد و بیشت از 10 میلیون بشکه نفت در روز صادر می کند.
رئیس جمهوری با اشاره به این که آن کشور کاهش قیمت نفت را دنبال کرد، ادامه داد: هر کس چاهی برای برادرش بکند، اول خود در این چاه خواهد افتاد؛ شما دیدید چگونه خودشان در این چاه افتادند.
وی گفت: در شرایط تحریمی که داشتیم، ملت ما آرامش خود را در بازار حفظ کرد، دولت توانست در کنار ملت کشور را اداره کند، ما مسیر کاهش تورم را امسال با همه مشکلات دنبال کردیم؛ تورم امسال یکی از کشورهای نفت خیز، 3 برابر سال های قبل شد.
** ارائه بسته رشد اقتصادی تا پایان هفته جاری
وی اظهار کرد: ما در زمینه رشد اقتصادی تا پایان هفته جاری بسته ای را به دولت ارائه خواهیم کرد که در شش ماهه دوم یک تحرک قابل ملاحظه در اقتصاد به وجود خواهد آورد.
روحانی ادامه داد: این تحرک قبل از برداشتن تحریم است؛ در همین حالت با اتحاد و انسجام و همدلی شاهد خواهید بود که در ماه های پایانی امسال کشور شاهد یک حرکت و رونق می شود.
وی با طرح این سوال که «ما چرا دنبال مذاکره رفتیم» گفت: بعضی فکر می کنند که ما علاقه داشتیم به غرب نزدیک شویم؛ برای ما غرب و شرق فرق نمی کند، ما به دنبال منافع ملت مان، مصالح کشورمان هستیم؛ آنچه برای ما مهم است اشتغال جوانان و رونق اقتصادی کشور است.
** حق نداریم از جیب مردم شعار دهیم
رئیس جمهوری تصریح کرد: من به عنوان نماینده شما، چطور رضایت بدهم که بخاطر تحریم هر جنسی که وارد کشور می شد و می شود 15 تا 20 درصد اضافه از جیب مردم پرداخت شود؟ ما حق نداریم از جیب مردم شعار دهیم.
وی اضافه کرد: هر کس می خواهد شعار دهد از جیب و زندگی خودش نه از زندگی فقرا و محرومین شعار دهد؛ ما با دنیا با شهامت و با قدرت مذاکره کردیم، تمام حقوقمان را گرفته ایم که در فرصت های بعدی برای مردم به طور کامل توضیح می دهم.
روحانی گفت: بعضی از سخنان را نشنیده بگیرید تا به موقع جواب آن داده شود؛ چه کسی است که از افتخار ملت ایران و غرور ایران ناراحت است؛ شما هم ضرر نمی کنید ناراحت نباشید.
وی گفت: اساس حرکت ما در این مذاکرات رفاه ملت ایران بوده، اساس ما در این مذاکرات این بود که رونق علم و اقتصاد را به این کشور بیاوریم.
روحانی ادامه داد: همه ما به ایران افتخار می کنیم، همه ما به آینده رشد و توسعه این کشور امیدواریم؛ ما به دنبال مذاکرات دنبال سرمایه گذاری در این کشور هستیم؛ امروز 50 شرکت مهم بین المللی در تهران میهمان ما هستند و صدها سرمایه گذار بین المللی در تهران و شهرهای دیگر رفت و آمد می کننند و طبق برنامه اقتصاد مقاومتی و خواست ملت ایران بعد از این توافق هم به نفع ملت سرمایه را جذب خواهیم کرد و هم محدودیت در مناسبات بین المللی را کنار خواهیم گذاشت.
* ملت ایران با دیپلماسی غرورآفرین مقابل قدرت های جهانی ایستاد

رئیس جمهوری دیپلماسی هسته ای جمهوری اسلامی ایران را غرور آفرین توصیف کرد و گفت : ملت ایران با زبان منطق و دیپلماسی در برابر قدرت های جهان ایستادگی کرد و موفق شد به توافقی غرور آفرین با قدرت های جهان دست یابد.
حجت الاسلام روحانی افزود : این برای ما افتخار است که قدرت ملت، شورای امنیت سازمان ملل را که قطعنامه ای نابه حق و ظالمانه برای ایران تصویب کرده بود وادار به عقب نشینی کرد.
رئیس جمهوری گفت: ما به یک فضای نو و جدیدی با همت مردم و جوانان دیپلمات خود دست یافتیم و امروز عرصه جدیدی پا گذاشتیم و توانستیم به تمام جهانیان بگوییم همان طور که در هشت سال دفاع مقدس با ایثار و ایستادگی به پیروزی رسیدیم امروز هم با زبان منطق در دیپلماسی هم به پیروزی بزرگی دست پیدا کردیم.
وی با اشاره به فرا رسیدن ماه محرم ، پیروزی انقلاب اسلامی را مرهون محرم دانست و اظهار داشت : ما در هشت سال دفاع مقدس نیز با بهره گیری از فرهنگ محرم و ایستادگی توانستیم دستاوردهای خوبی را کسب کنیم .
**پیگیری فاجعه منا تا روشن شدن تمام ابعاد آن ادامه دارد
رئیس جمهوری همچنین با خانواده جان باختگان فاجعه منا ابراز همدردی کرد و گفت: دولت از راه های دیپلماتیک، حقوقی و سیاسی ابعاد فاجعه منا را پیگیری می کند.
رئیس جمهوری تاکید کرد : پیگیری ما در حوزه دیپلماتیک و سیاسی و حتی حقوقی برای روشن شدن ابعاد فاجعه منا تا روشن شدن تمام ابعاد آن ادامه می یابد و این وظیفه دولت است.
رئیس شورای عالی امنیت ملی گفت: در فاجعه منا علاوه بر حاجیان ایرانی، حاجیانی زیادی از کشورهای دیگر نیز در سرزمین وحی در شرایط سختی جانشان را از دست دادند و بسیاری از کشورهای اسلامی هنوز مفقودین زیادی از فاجعه منا دارند.
روحانی افزود: موضع گیری خوب رهبر معظم انقلاب اسلامی و تلاش دولت تدبیر و امید در فاجعه منا قابل تقدیر است و وظیفه دولت درارتباط با قربانیان فاجعه منا به اتمام نرسیده است.
* رهاورد سفر رئیس جمهوری به مازندران
حجت الاسلام روحانی گفت : برای توسعه مازندران 45 طرح عمرانی با 9 هزار و 991 میلیارد ریال اعتبار در دولت تصویب شد که تمام این طرح ها تا پایان سال 95 به بهره برداری می رسد.
وی افزود : علاوه بر این 25 هزار میلیارد ریال اعتبار نیز در قالب تسهیلات بانکی برای پرداخت به حوزه صنعت ، معدن و تجارت برای این استان مصوب شده که در اختیار صنعتگران قرار می گیرد.
رئیس جمهوری گفت : همچنین با تصویب هیات امناء صندوق توسعه ملی نیز تسهیلات قابل ملاحظه ای برای اجرای طرح های گلخانه ای که حرکت های توسعه ای مناسبی را برای مازندران به دنبال خواهد داشت، اختصاص داده می شود.
رئیس جمهوری همچنین با اشاره به خسارت های ناشی از تگرگ به بخش های کشاورزی در این استان از مسئولان ارشد استانی خواست تا این خسارت ها را جبران کنند تا کشاورزان با خیال راحت به فعالیتشان ادامه دهند .
وی افزود : من شاهد بودم که مردم استان مازندران در طول مدت دو سال اخیر شور و اشتیاق خرداد 92 را با همراهی و همدلی با دولت ادامه دادند تا در مسیر توسعه و آبادانی کشور گام بردارند.
رئیس جمهوری اظهار داشت: سرزمین مازندران، سرزمینی است که پرچم دار حکومت علوی و یار علویان بود و همواره در انقلاب اسلامی و در دفاع مقدس نقش بسیار تاثیرگذار خود را ایفا کرد .
وی افزود : من در دوران نهضت اسلامی خاطرات بسیار زیادی از خطه شمال و از مازندران دارم و اتفاقا در سال های اولیه تبلیغی خود یعنی سال 44 در ساری حمایت مردم را از امام عزیز و نهضت اسلامی شاهد بودم.
رئیس جمهوری گفت : مازندران سرزمینی است که در طول دفاع مقدس لشکر 25 کربلایش همواره حماسه آفرین در مسیر دفاع از شرف و انقلاب و تمامیت ارضی کشور ما بود.
وی افزود : من از شهیدان شیرودی ها و کشوری ها خاطرات فراوانی دارم، از دفاع و ایستادگی شان از سال 57 در مسائل مختلف، در سال 58 و 59 و بالاخره در دفاع مقدس از طوسی ها، بصیر ها و همه سرداران عزیز و بزرگواری که در دفاع مقدس توانستند بخوبی رشادت و شهامت را در دفاع از سرزمینشان به منصه ظهور برسانند .


-_-

کانال تلگرام آی نیوز


آی خبر © Aynews.ir 2007-2019
2019-11-18 - 1386