Perşembe, 17 Ekim 2019 - 10(Oct) 17 2019

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

شعار سال 98: رونق تولید

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

دریاچه ارومیه


تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب
Yazdır e-Posta tarafından yazıldı. - Kategori: اخبار ویژه - - شناسه: 3048

 رئیس‌جمهور، رقابت سالم سیاسی و پرهیز از انحصار را به نفع جامعه دانست و تاکید کرد: انتخابات خوب، با نشاط سیاسی، رقابت سالم و حضور حداکثری مردم حاصل می‌شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی چهارشنبه شب در ضیافت افطاری که با حضور جمعی از فعالان سیاسی اصلاح‌طلب و اصولگرا برگزار شد، با بیان اینکه "امیدوارم این جلسه مقدمه‌ای برای برگزاری چنین جلساتی در آینده باشد تا بتوانیم از نظرات و تجربه‌های فعالان سیاسی بهره‌مند شویم"، گفت: امروز کشور در شرایط خاصی است و باید با یکپارچگی تامین منافع ملی در این شرایط را در نظر داشته باشیم.
وی با تاکید بر اینکه "یک اصل مهم برای موفقیت تشخیص اهم بر مهم است"، افزود: طبیعی است که در میان مسایل متعدد و فراوان کشور، نمی‌توان همواره به اهداف صد درصدی دست یافت؛ بنابراین باید مسایل را اهم و مهم کرد.
روحانی با بیان اینکه "در جمهوری اسلامی اهداف مهم دینی و انقلابی و ملی داریم"، اظهار کرد: بنای احزاب در فعالیت‌های سیاسی نباید بر این باشد که یکی بر دیگری پیروز شود یا یکی دیگری را حذف کند، چراکه همانگونه که انحصار در اقتصاد مخرب است و نفع عمومی ندارد، در دنیای سیاست نیز به همین منوال است و احزاب باید رقابتی سالم را بر مبنای ارایه برنامه‌های بهتر سامان دهند.
رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه "در عرصه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، سرمایه‌گذاری، رسیدگی به معضلات زیست‌محیطی و آب و غیره برنامه‌ها و اهداف بلند و بزرگی داریم که باید برای تحقق آنها تلاش کنیم"، تصریح کرد: استمداد دولت در همه این زمینه‌ها، کمک‌ گرفتن از احزاب و گروه‌های مختلف سیاسی است.
روحانی با بیان اینکه "در شرایط فعلی کشور تحمیل، تخریب و تفتیش در مسایل مختلف راه به جایی نمی‌برد"، خاطرنشان کرد: باید شرایطی را برای جامعه ایجاد کنیم که فضا برای اقناع نسل جوان در مسیر آرمان‌ها ایجاد شود.
رئیس‌جمهور در ادامه سخنان خود با اشاره به اهمیت مؤلفه قدرت ملی، گفت: یکی از راه‌های ایجاد و ارتقاء قدرت ملی این است که بتوانیم بر سر معضلات سیاسی با دنیا گفت‌وگو کرده و به تعامل برسیم چراکه قدرت تعامل یکی از مؤلفه‌های مهم قدرت ملی است.
وی اضافه کرد: ما امروز به دنبال آن هستیم تا در موضوع مذاکرات هسته‌ای به عنوان یک نمونه بزرگ از مسایل سیاسی، حقوق ملت را از طریق گفت‌وگو و تعامل تثبیت کنیم. همانطور که مقام معظم رهبری دیشب فرمودند، بحث ما مذاکره است. ما نمی‌خواهیم صرفاً اعلام موضع کنیم، بلکه به دنبال مذاکره جدی و تفاهم منصفانه و عادلانه هستیم.
رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه "نمی‌پذیریم تأخیر یا تعجیل در مذاکرات به منافع کشور لطمه بزند و هریک می‌تواند هزینه‌هایی داشته باشد"، اظهار کرد: باید با صبر، حوصله و متانت و با کمک همه و با حمایت و هدایت مقام معظم رهبری که در هیچ عرصه‌ای از دولت دریغ نشده است و با همدلی و همزبانی و کمک همه جناح‌ها و گروه‌های سیاسی کار را به پیش ببریم.
روحانی با بیان اینکه "امسال درآمد نفتی ما نسبت به همه سال‌های دهه گذشته کمتر بوده است"، تصریح کرد: شرایط تحریم نیز همچنان ادامه دارد و مشکلات منطقه‌ای بر مشکلات داخلی کشور ناشی از تحریم ظالمانه و کاهش درآمدها افزوده شده و در این شرایط بیش از همیشه به انسجام و همراهی و همکاری همگانی در داخل کشور نیاز داریم.
رئیس‌جمهور با اشاره به برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی در سال جاری، تاکید کرد: باید یک انتخابات رقابتی بسیار خوب با کمک همه برگزار کنیم تا مایه غرور و افتخار ملی ما باشد. باید همه دولت و شورای نگهبان را در برگزاری چنین انتخاباتی یاری کنیم تا آنچه خواست مردم است محقق شود.
وی با بیان اینکه "بزرگان ما در سال‌های منتهی به پیروزی انقلاب اسلامی بحث‌های زیادی کردند و افرادی مثل شهید بهشتی و شهید مطهری گفت‌وگوهای زیادی کردند تا ما به جمهوری اسلامی رسیدیم"، گفت: معنای جمهوری اسلامی این است که در کنار ارزش‌ها و اصول اسلامی، رأی مردم و صندوق‌های رأی حکم هستند و حال که اینچنین است باید هدف ما در رقابت‌های سیاسی و حزبی، جلب مشارکت حداکثری مردم باشد.
رئیس‌جمهور ادامه داد: اگر در رقابت‌های سیاسی مشارکت حداکثری مردم و نشاط سیاسی ایجاد شود، موجب غرور و افتخار همه ماست.
روحانی اظهار کرد: ما آنقدر که نقاط اشتراک داریم، نقاط افتراق و اختلاف نداریم. بنده از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی هر جا که کار کرده‌ام با دو جناح کار کرده و مرتبط بوده‌ام و به خوبی می‌دانم که اشتراکات ما بیشتر از اختلافات است. بنابراین می‌توانیم به تفاهم برسیم و تفاهم به نفع ملت، مردم، اسلام و کشور است.
بر اساس این گزارش، در ابتدای این نشست حداد عادل، کرباسچی، کاظم جلالی، حجت‌الاسلام علیخانی، بادامچیان و الهه کولایی دقایقی به ایراد سخن پرداختند که ضمن تشکر از رئیس‌جمهور برای فراهم آوردن فرصتی برای گردهم‌ آمدن فعالان سیاسی دو جناح مطرح کشور، بر لزوم تداوم اینگونه جلسات برای رسیدن به حل مشکلات کشور و حصول تفاهم و انسجام ملی تأکید کردند.
حداد عادل: معیار وحدت ما تعلق به انقلاب اسلامی است
غلامعلی حداد عادل معیار وحدت همه گروه‌ها و جریانات سیاسی کشور را تعلق به انقلاب اسلامی عنوان کرد و گفت: رقابت‌های سیاسی در کشور باید بر سر ارایه برنامه و مدیریت بهتر و منطقی‌تر باشد تا بتوانیم در مقابل جبهه‌ای که در برابر ما ایستاده و مخالف حکومت دینی است، وحدت خود را بیشتر کنیم.
کرباسچی: اقتدار ملی بدون گفتگو و وحدت ملی امکان‌پذیر نیست
غلامحسین کرباسچی نیز در این دیدار با بیان اینکه "دولت یازدهم بیش و پیش از بحث‌های سیاسی منافع ملی را مدنظر قرار داده است"، پیشنهاد داد که یک مرکز گفت‌وگوی ملی با حضور خبرگان سیاسی داخلی تشکیل شود تا منشور منافع ملی کشور را تدوین کند.
وی در همین رابطه اظهار کرد: اقتدار ملی بدون گفت‌وگو و وحدت ملی حاصل نمی‌شود و بدون اقتدار ملی نیز دفاع قاطعانه از منافع ملی ممکن نیست.


کاظم جلالی: مزیت دولت فراجناحی دیده شدن آن است

کاظم جلالی رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس نیز با بیان اینکه "شرایط سخت و دشوار کشور با توجه به منطقه آشوب‌زده و موقعیت بین‌المللی کشور سخت‌تر نیز شده است"، تصریح کرد: اصلی‌ترین مزیت دولت یازدهم، فراجناحی دیده شدن آن است و باید از این فرصت برای تدوین منشور وحدت کارآمد و آغاز مسیر تفاهم و گفت‌وگو برای حل و فصل مشکلات کشور استفاده کنیم.

علیخانی: گروه‌های سیاسی نیز دولت را در مسیر اعتدال همراهی کنند

همچنین، حجت‌الاسلام علیخانی در سخنان خود دولت یازدهم را دولت اعتدال توصیف کرد و تأکید کرد که دیگران نیز باید همپای دولت در مسیر اعتدال قدم بردارند تا ندای واحد از ایران به گوش جهانیان برسد.

بادامچیان: مقاومت مذاکره‌کنندگان در برابر زیاده‌خواهی‌ها ارزنده است

اسدالله بادامچیان نیز به عنوان سخنران بعدی، مقاومت تیم مذاکره‌کننده در برابر زیاده‌خواهی دشمنان را ارزنده توصیف کرد و گفت: خوب است دولت برای دو سال آینده خود کارگروهی متشکل از نخبگان سیاسی مختلف تشکیل دهد تا بررسی شود که در دو سال گذشته چه میزان از مشکلات مردم حل شده و از این تجربه برای دو سال آینده بهره گرفته شود.

کولایی: الگوی موفق مذاکرات هسته‌ای در داخل کشور نیز بکار گرفته شود

در ادامه، الهه کولایی نیز به عنوان آخرین سخنران با بیان اینکه "موفقیت مذاکرات هسته‌ای با حمایت مقام معظم رهبری و تبحر دیپلمات‌ها به ارتقاء ملی و انسجام ملی کمک می‌کند"، ‌اظهار کرد: الگوی موفق مذاکرات هسته‌ای می‌تواند در داخل کشور نیز در مسیر ایجاد وحدت و انسجام ملی بیشتر بکار گرفته شود.


-_-

کانال تلگرام آی نیوز


آی خبر © Aynews.ir 2007-2019
2019-10-17 - 1386