Salı, 22 Ekim 2019 - 10(Oct) 22 2019

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

شعار سال 98: رونق تولید

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

دریاچه ارومیه


تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب
Yazdır e-Posta tarafından yazıldı. - Kategori: اخبار ویژه - - شناسه: 20687

 رئیس مجمع نمایندگان آذربایجان شرقی از برگزاری جلسه مجمع نمایندگان استان با محوریت پایش عملکرد دستگاه‌های اجرایی خبر داد .

 

محمد وحدتی هلان گفت: نمایندگان برای دستگاه‌ها در خصوص رفع مشکلات مردم مهلت تعیین می‌کنند.

محمد وحدتی هلان در تبریز با اشاره به تشکیل جلسات مجمع نمایندگان آذربایجان شرقی با محوریت بررسی مسائل و مشکلات استان اظهار داشت: یکشنبه هفته گذشته با حضور استاندار آذربایجان شرقی، جلسه مجمع نمایندگان استان در مجلس تشکیل یافت و نمایندگان در خصوص مسائل استانی به بحث و بررسی پرداختند.

وی افزود: با توجه به تعطیلی یک هفته ای مجلس شورای اسلامی و حضور نمایندگان در استان جهت سرکشی به حوزه های انتخابیه، برگزاری جلسه مجمع نمایندگان آذربایجان شرقی و شورای اداری استان را با حضور استاندار و مدیران دستگاههای اجرایی در دستور کار داریم.

رئیس مجمع نمایندگان آذربایجان شرقی بابیان اینکه مشکلات دستگاه های اجرایی به نوبت و مسائل و مشکلات موجود استان مرتبط با دستگاه ها به صورت ویژه بررسی میشود، گفت: طبیعتاً هر دستگاه مشکلاتی دارد و به تبع آن مردم نیز در همان دستگاهها مشکلاتی دارند تصمیم داریم با برگزاری جلسات کارشناسی مورد بررسی قرار میگیرد.

وحدتی ادامه داد: برای رفع مشکلات مردم به هر یک از دستگاههای اجرایی برنامه زمانبندی ارائه میدهیم و آن دستگاه ملزم خواهد بود تا مشکلات مطرحشده را در زمان تعیینشده حل کند و سپس بعد از اتمام مهلت مجدداً جلسهای در رابطه با نتایج عملکردی دستگاههای اجرایی استان خواهیم داشت.

وی ابراز داشت: اصولاً طرح مشکلات استان در جمع مدیران دستگاههای اجرایی آذربایجان شرقی آنطور که باید و شاید کارساز نمیشود و تصمیم مجمع نمایندگان بر این شد در هر جلسات از مدیر یک دستگاه دعوت و مشکلات را پیگیری کنیم. نگرانی مردم ارسباران از قطع درختان هنوز برطرف نشده است

رئیس مجمع نمایندگان آذربایجان شرقی با ذکر اینکه موضوع قلع و قمع درختان منطقه ارسباران در مجمع نمایندگان آذربایجان شرقی مطرح شده است، گفت: استاندار آذربایجان شرقی در جلسه مجمع نمایندگان استان اطمینان خاطر داده بود که درختی از جنگلهای ارسباران قطع نشده است اما با این حال هنوز نگرانی مردم استان و فعالان محیطزیست برطرف نشده است.

وحدتی ادامه داد: فعالان حوزه صنایع چوبی و رانندگان کامیون و تریلی بر حسب دستور دادستانی مبنی بر جلوگیری از آمد و شد خودروهای حامل درختان قطع شده ابراز نگرانی میکنند و میگویند چرا اجازه فعالیت نمیدهند؟ لذا ضمن اینکه ما مخالف قطع درختان جنگلی هستیم ولی باید شرایط و موقعیت فعالان صنایع چوبی را نیز در نظر گرفت.

وی با تأکید بر اینکه در رابطه با قطع درختان در جنگلهای ارسباران ورود کرده و مانع از این اقدام میشویم، بیان کرد: در ارتباط با قطع درختان ارسباران با نمایندگان کلیبر، خداآفرین و هوراند، اهر و هریس و ورزقان و خاروانا صحبتهایی داشتیم و باز صحبت میکنیم تا موضوع قطع درختان جنگلی ارسباران را پیگیری کنند.

رئیس مجمع نمایندگان آذربایجان شرقی تصریح کرد: با عنایت به اینکه مسئولان اطمینان خاطر دادهاند که درخت از جنگلهای ارسباران قطع نشده ولی تصاویر و فیلمهای ارسالی مردم از قطع درختان جنگلی بر ابهامات میافزاید از این رو به نمایندگان ارسباران تأکید میکنیم تا این موضوع را دقیق بررسی کرده و نتایج را گزارش دهند.

وحدتی با اشاره به اینکه در هر شرایط نباید آسیبی به محیط زیست و طبیعت بکر منطقه ارسباران وارد شود، افزود: امیدواریم درختی از جنگلهای ارسباران قطع نشده باشد اما اگر غیر از این باشد مسببان و عاملان آن را پیدا کنیم، البته باید در نظر داشت اصلاح باغات از قبیل جوانسازی درختان جزو ملزومات است.

وی خاطرنشان کرد: قطع درختان باغی و جنگلی بایستی از همدیگر تفکیک شود چراکه اگر بَنا را بر قطع درختان صرفاً باغی بگذاریم احتمال سوءاستفاده نیز وجود خواهد داشت و با توجه به اینکه در باغات شخصی هم درختان جنگلی وجود دارد حداقل از قطع آنها جلوگیری شود.

رئیس مجمع نمایندگان آذربایجان شرقی در پایان سخنان خود خواستار بررسی جدی موضوع قلع و قمع درختان منطقه ارسباران از سوی دستگاه قضایی شد و یادآور شد: اگر مستنداتی دال بر قطع درختان جنگلهای ارسباران وجود داشته باشد سریعاً عاملان آن را شناسایی و جهت برخورد قانونی به دستگاه قضایی معرفی خواهیم کرد

 


-_-

کانال تلگرام آی نیوز


آی خبر © Aynews.ir 2007-2019
2019-10-22 - 1386