Perşembe, 17 Ekim 2019 - 10(Oct) 16 2019

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

شعار سال 98: رونق تولید

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

دریاچه ارومیه


تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب
Yazdır e-Posta tarafından yazıldı. - Kategori: اخبار ویژه - - شناسه: 2006

رئیس جمهور کشورمان، دکتر حسن روحانی گفت: باید وحدت، محبت و برادری را در این سرزمین بیش از پیش گسترش دهیم.


رئیس جمهوری با اشاره به ایام پربرکت میلاد با سعادت پیامبر عظیم‌الشأن اسلام(ص) و امام جعفر صادق(ع)، سیره و روش پیامبر و مکتب امام صادق(ع) را یادآور شد و گفت: باید وحدت، محبت و برادری را در این سرزمین بیش از پیش گسترش دهیم، زیرا همه از یک کشور، زیر یک پرچم، داخل یک نظامیم و همگی با قانون اساسی پیوند داریم و از رهبر معظم انقلاب پیروی می‌کنیم. ما در کنار هم هدف واحدی را که آن هدف توسعه و سربلندی ایران است، دنبال می‌کنیم.
طراحان کاهش قیمت نفت پشیمان می شوند/ عربستان بیشتر از ایران ضرر خواهد کرد/80 درصد بودجه عربستان وابسته به نفت است

رئیس‌جمهور با تاکید بر این که آنهایی که کاهش قیمت نفت را علیه برخی کشورها طراحی کرده‌اند، پشیمان خواهند شد، گفت:این راه، برای آن ها قابل ادامه دادن نیست، اگر از کاهش قیمت نفت، ایران ضرر می کند، بدانید کشورهای تولید کننده دیگر همچون عربستان و کویت بیش از ایران ضرر خواهند کرد.
خبرگزاری فارس: طراحان کاهش قیمت نفت پشیمان می شوند/ عربستان بیشتر از ایران ضرر خواهد کرد/80 درصد بودجه عربستان وابسته به نفت است

به گزارش حوزه دولت خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، حسن روحانی رئیس‌جمهور روز سه‌شنبه در اجتماع بزرگ مردم استان بوشهر با تاکید بر اینکه ما در چارچوب منافع ملت ایران و با منطق و استدلال، راه مذاکره، همزیستی مسالمت آمیز با جهان، تعقل و تعامل سازنده را ادامه خواهیم داد، تصریح کرد: به همه آنهایی که در راه اعمال تحریم های ظالمانه علیه ملت ایران قدم گذاشته بودند و امروز نیز ممکن است به فکر قدم گذاشتن در همان راه باشند، اعلام می کنم که دوران تهدید و تحریم سپری شده است.
روحانی تاکید کرد: ملت ایران خواهان پایان تحریم ظالمانه علیه ایران اسلامی هستند و به هر میزان که مذاکره کنندگان در گروه 1+5 راه منطقی و سرعت عمل را در پیش نگیرند ، بدانند ضرر خواهند کرد.

وی همچنین به موضوع کاهش 50 درصدی بهای نفت اشاره کرد و گفت:آنهایی که کاهش قیمت نفت را علیه برخی از کشورها طراحی کرده اند، پشیمان خواهند شد.

روحانی اضافه کرد: این راه، برای آن ها قابل ادامه دادن نیست، اگر از کاهش قیمت نفت، ایران ضرر می کند، بدانید کشورهای تولید کننده دیگر همچون عربستان و کویت بیش از ایران ضرر خواهند کرد.

روحانی با تاکید بر اینکه تنها یک سوم بودجه ایران به نفت وابسته است و راه جبران این کاهش بهای نفت را هم پیش بینی کرده‌ایم ، افزود: تداوم کاهش بهای نفت ادامه نمی یابد.

رئیس شورای‌عالی امنیت ملی اضافه کرد: آمار و ارقام نشان می‌دهد عربستان 80 درصد بودجه سالیانه‌اش به فروش نفت وابسته و 90 درصد صادراتش مربوط به فروش نفت خام است و کویت 95 درصد بودجه‌اش وابسته به نفت و حدود 95 درصد صادراتش مربوط به فروش نفت خام است.
رییس جمهوری گفت: امسال با افزایش صادرات غیرنفتی اجازه نخواهیم داد اقتصاد ایران تحت فشار کاهش قیمت نفت قرار گیرد.
وی  با تأکید بر اینکه ملت ایران برای آرامش در بازار اقتصادی و رونق اقتصاد و افزایش رشد در تلاش است، گفت: اگر همه کارگاه‌های تولیدی کشور که در بخش‌های دولتی و خصوصی، فعال هستند، هر ماه یک درصد به تولیدشان اضافه کنند، رشد اقتصادی ایران به بالاتر از 8 درصد خواهد رسید و این حرکت با تلاش، کوشش و همت بلند ملت ایران عملی خواهد شد.
رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به مراسم جشن بیمه سلامت همگانی که روز گذشته برگزار شد، گفت: ملت بزرگ ایران، بعد از سالیان دراز به یکی از آرزوهای خود دست یافت و امروز تمام ایرانیان عزیز دارای دفترچه بیمه درمانی هستند و چتر بیمه در سراسر این سرزمین گسترده شده است.
روحانی تصریح کرد: از افتخارات دولت، سلامت‌محور بودن است و ما مفتخریم که از آغاز امسال تاکنون گام‌های مهمی در زمینه تحول در بخش سلامت برداشته‌ایم و این گام‌ها را تا کسب رضایت کامل ملت ایران ادامه خواهیم داد.
وی با اشاره به گزارش آمار بخش صنعت کشور که روز گذشته ارایه شد، گفت: این گزارش نشان می‌دهد که اقتصاد در حوزه صنعت در طول 8 ماهه امسال از رشد 4 درصدی برخوردار بوده است و این نکته گواه این مطلب است که بعد از 8 فصل در جا زدن در رکود و رشد منفی، امسال رشد مثبت را آغاز کرده‌ایم و به سمت رونق حرکت می‌کنیم.
روحانی در خصوص استان بوشهر گفت: اینجا سرزمین تولید برق اتمی است و این استان همانطور که شعارش است مرکز تولید انرژی ایران می‌باشد، ما به مردم با استعداد استان بوشهر و به عسلویه و خارک و جای جای این منطقه به عنوان سرزمین توسعه و حرکت ، افتخار می‌کنیم.
رییس جمهوری با اشاره به اینکه بوشهر روزگاری بزرگترین بندر تجاری ایران بوده است، خاطر نشان کرد: بوشهر باید به همت شما مردم به سابقه دیرین توسعه و تجارتش بازگردد. به عنوان خادم مردم ایران و بوشهر اعلام می‌کنم که همه توان و امکان دولت در خدمت استان بوشهر خواهد بود.
روحانی با بیان اینکه دولت یازدهم گام‌هایی را برای توسعه استان به کمک شما مردم و همت همه مسئولان، کارگزاران و فرهیختگان استان بویژه جوانان عزیز طراحی کرده است، از تصمیم دولت برای ایجاد جاده خروجی شهر بوشهر خبر داد و گفت: احداث جاده از سال آینده آغاز می‌شود و تلاش می‌کنیم تا پایان دولت یازدهم و اوایل سال 1396 به پایان برسد.
رییس جمهوری که سخنانش با استقبال و تشویق مردم حاضر ورزشگاه شهید بهشتی بوشهر همراه بود، گفت: این طرح نخستین خواسته‌های مردم بوشهر در نظرسنجی‌ها بود و در جلسه مشترک استاندار و وزرا نیز بر آن تأکید شد.
وی به تکمیل فاضلاب شهر بوشهر اشاره کرد و گفت: این طرح سالهاست که در دست اجراست، بخش‌هایی انجام گرفته و بخش بزرگی معطل مانده است. دولت یازدهم با اختصاص اعتبار قابل توجه در طول 4 سال آن را به اتمام خواهد رساند.
رئیس جمهوری ادامه داد: تکمیل باند دوم برازجان، گناوه و باند دوم جاده گناوه - دیلم از دیگر طرح‌های دولت در حوزه راه و ترابری است.
روحانی با اشاره به اجرای 5 طرح نفتی در استان بوشهر از تصمیم دولت برای اعلام بوشهر به عنوان منطقه آزاد تجاری خبر داد و گفت: دولت به زودی لایحه مربوطه را تقدیم مجلس شورای اسلامی خواهد کرد و بی‌تردید منطقه آزاد تجاری بوشهر موجب رونق کل استان خواهد شد.
رییس جمهوری همچنین به دو برابر شدن ظرفیت فعلی بندرگاه شهرستان بوشهر به عنوان دروازه توسعه استان اشاره کرد و گفت: به منظور رونق بخشی به صنعت استان به بانک مرکزی اعلام شده است، از طریق بانک‌های مختلف 130 میلیارد تومان برای سرمایه در گردش و 330 میلیارد تومان برای تکمیل طرح‌ها، تسهیلات داده شود.
روحانی همچنین از تصویب دو نقطه برای ساخت دهکده توریستی در استان بوشهر خبر داد و گفت: دولت قدم‌های لازم برای زیرساخت اولیه استان را برخواهد داشت و از همه سرمایه‌داران، کارآفرینان و بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری دعوت خواهد کرد.
رییس جمهوری افزود: در این سفر مجموعاً 11 پروژه مهم با اعتبار 603 میلیارد تومان تصویب و اعلام خواهد شد که تفصیل آن در شورای ادرای استان به اطلاع مردم می رسد.
دکتر روحانی در ابتدای سخنان خود از لطف مردم که به منظور استقبال از وی و کاروان تدبیر وامید به فرودگاه، خیابان‌ها و ورزشگاه آمده بودند، قدردانی کرد و گفت: این حضور نشانه پیوستگی مردم با دولت برای خدمت به این سرزمین و توسعه ایران عزیز است.


-_-

کانال تلگرام آی نیوز


آی خبر © Aynews.ir 2007-2019
2019-10-17 - 1386