شنبه, 17 خرداد 1399 ساعت 10:02 ب ظ - 06(Jun) 06 2020

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

شعار سال 98: رونق تولید

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

دریاچه ارومیه


تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب

 رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان در آستانه روز وحدت حوزه ودانشگاه گفت: شتاب دادن به علم که مورد تأکید مقام معظم رهبری نیز هست،مستلزم وجه همت و تلاش همسوی حوزه ودانشگاه می باشد.


دکتر سیدجواد انگجی یاد آیت الله دکتر محمد شهید مفتح را گرامی داشته واورا نماد وحدت حوزه و دانشگاه خواند وگفت: این شهید والا مقام منادی وحدت حوزه و دانشگاه بوده و در نزدیک کردن این دونهاد علمی کوشش های بسیار انجام داد.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان افزود:شهیدان دکتر مطهری، آیت الله دکترمفتح،دکتر بهشتی ودکتر باهنر از جمله شخصیت های  حوزوی وعالی رتبه بودند که با حضور در دانشگاه در تحقق آرزوی امام تلاش و همواره زحمات وجانفشانی هاکردند که نام این عزیزان تجربه موفق ونمونه های مثال زدنی برای وحدت حوزه و دانشگاه بودند وهمواره در یادها زنده خواهندماند.
وی وحدت حوزه و دانشگاه را آرمان بلند امام راحل دانست و افزود:دغدغه های امام به این قضیه،بیانگر اهتمام بیشتر ایشان به وحدت سیاسی وعاطفی و ارتباط و همبستگی بین روحانی و دانشگاهی و توجه وهشداری در راستای برهم زدن توطئه های بیرونی و درونی این وحدت بوده است.
دکترانگجی ادامه داد: امام(ره) حتی در وصیت نامه الهی سیاسی خودشان نیز براین موضوع تأکید نموده اند که بیانگر اهمیت موضوع می باشد و دریک کلام، وحدت حوزه و دانشگاه رابطه بین دین و علم است.
وی افزود: این دو مجموعه عظیم وتأثیرگذار می توانند با تعامل سازنده  و همدلی در جهت شکوفایی وبالندگی نظام جمهوری اسلامی ومقابله با توطئه های دشمنان در کنار یکدیگر قرار گرفته  واقدامات
مثمر ثمری انجام دهند که برگزاری کرسی های آزاد اندیشی که مورد تأکید مقام معظم رهبری است یکی از آنهامی تواند باشد.
دکتر انگجی در پایان گفت: امید است دانشگاهیان و حوزویان به عنوان دو متولی دانش کشور با آشنایی عمیق از حوزه معرفتی یکدیگر وبا حفظ نقش ها و کارکردها، در مسیر همگرایی و وحدت  گام های اساسی تری بردارند.

 

 

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کانال تلگرام آی نیوز


خواندنی ها

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

  مشاور عالی سازمان سنجش گفت: مهلت ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ و بیست و پنجمین المپیاد علمی دانشجویی کشور فردا پنجشنبه ۲۸ آذرماه ۹۸ پایان می...

آی خبر © Aynews.ir 2007-2020
1399 - 1386