شنبه, 03 اسفند 1398 ساعت 07:38 ق ظ - 02(Feb) 22 2020

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

شعار سال 98: رونق تولید

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

دریاچه ارومیه


تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی آذربایجان شرقی از میزبانی تبریز در برگزاری مسابقات مناظرات دانشجویی مراکز علمی کاربردی سراسر کشور خبر داد.


فرزان قالیچی گفت : مسابقات مناظره دانشجویان دانشگاه علمی کاربردی همه ساله در سطح ملی بین دانشگاه‌های جامع علمی کاربردی استان‌های کشور برگزار می‌شود.
وی اضافه کرد: با توجه به تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر گفتمان سازی در دانشگاه‌ها و استقبال از کرسی‌های آزاد اندیشی، دانشگاه جامع علمی کاربردی در این زمینه پیشرو بوده و هر سال مسابقه مناظرات دانشجویان دانشگاه را به این منظور برگزار می‌‎کند.
وی بیان کرد: دانشگاه علمی کاربردی آذربایجان شرقی امسال از طرف ستاد مرکزی دانشگاه به عنوان میزبان این مسابقات انتخاب شده است، این مسابقات چند مرحله‌ای بوده و در ابتدا درمراکز آموزشی علمی کاربردی استان‌ها برگزار شد و در نهایت 16 تیم منتخب به مرحله نهایی راه یافتند.
قالیچی از برگزاری دوره مقدماتی مسابقات مناظرات دانشجویی طی روزهای دوشنبه و سه شنبه هفته آینده خبر داد و گفت: دوره نیمه نهایی صبح چهارشنبه و مرحله نهایی نیز با حضور ریاست دانشگاه علمی کاربردی کشور، دکتر امید در استان ما برگزار می‌شود.
وی ادامه داد: حدود 400 تیم و نزدیک به دوهزار دانشجو در این مسابقات شرکت داشتند که از این تعداد، 16 تیم وارد مرحله نهایی شده‌اند.
وی متذکر شد: طبق تفاهم نامه بین جهاد دانشگاهی و دانشگاه علمی کاربردی، متولی برگزاری و داوری مسابقات مناظرات دانشجویی دانشگاه‌های علمی کاربردی استان، شورای عالی انقلاب فرهنگی و جهاد دانشگاهی بوده و اقداماتی نیز برای برگزاری کرسی‌های آزاد اندیشی انجام شده است.
رئیس دانشگاه علمی کاربردی آذربایجان شرقی بیان کرد: تمامی تمهیدات برای برگزاری مسابقات اندیشیده شده و 16 تیم منتخب از 16 استان کشور پذیرش شده‌اند.
وی یادآور شد: با توجه به دوری مسیر، از تیم‌ها خواسته شده بود تا از مرحله نهایی مسابقات در استان خودشان، فیلمبرداری کرده و به دبیرخانه مناظرات دانشجویی در آذربایجان شرقی ارسال کنند، 26 فیلم ارسالی توسط داوران خبره و متخصص داوری شده است.
وی در خاتمه هدف عمده از برگزاری مسابقات دانشجویی را ایجاد شور و نشاط عنوان کرد و گفت: برگزاری این مسابقات فضا را برای انجام فعالیت‌های فرهنگی و دیده شدن دانشجویان و گفتمان سازی آماده کرده و نشست و برخواست دانشجویان با داوران مطرح نیز امتیاز بزرگی برای دانشجویان به شمار می‌آید.

نویسنده: کاربر 2
کد خبرنگار:
سایر خبرهای نویسنده:

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کانال تلگرام آی نیوز


آی خبر © Aynews.ir 2007-2020
1398 - 1386