شنبه, 05 آذر 1401 ساعت 11:58 ق ظ - 11(Nov) 26 2022

انتخاب زبان

سال تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها سپهر ماشین سازی تبریز

شهریار نیوز دریاچه ارومیه

 

tabligh

یادداشت و گزارش

روزنامه‌نگاری حاشیه‌نگار یا توسعه‌گر

on شنبه, 28 آبان 1401 11:53
روزنامه‌نگاری حاشیه‌نگار یا توسعه‌گر

علی عباسی- متاسفم و با این اظهار تاسف باید بگویم سمت و سوی اکثر نوشته ها، تولیدات و بسته های محتوایی ما روزنامه‌نگاران آذربایجانی بیشتر از آنچه که در راستای...

١٠هزار اصله درخت میوه در سطح منطقه۴ توزیع می‌شودمدیر فضای سبز شهرداری منطقه۴ تبریز از توزیع رایگان ١٠هزار اصله انواع درخت میوه در اسفند ماه خبر داد و گفت: توزیع و کاشت درختان میوه، علاوه بر نقش زیست‌محیطی، پاسداشت
١٠هزار اصله درخت میوه در سطح منطقه۴ توزیع می‌شود ١٠هزار اصله درخت میوه در سطح منطقه۴ توزیع می‌شود

مدیر فضای سبز شهرداری منطقه۴ تبریز از توزیع رایگان ١٠هزار اصله انواع درخت میوه در اسفند ماه خبر داد و گفت: توزیع و کاشت درختان میوه، علاوه بر نقش زیست‌محیطی، پاسداشت سنت‌های اصیل درختکاری‌ خواهد بود.

به گزارش آی نیوز، روح الله قراچورلو گفت: درختان میوه از قدیم، مایه برکت، سخاوت و مهربانی در محلات و میان همسایگان بوده ‌است؛ اما متاسفانه با توسعه آپارتمان‌نشینی در دهه‌های اخیر، نقش این درختان بسیار کمرنگ شده ‌است.

وی اضافه کرد: بر این اساس، شهرداری منطقه۴ تبریز امسال، علاوه بر برنامه‌های رایج درختکاری، ۱۰ هزار اصله انواع نهال سیب، گلابی و آلبالو برای توزیع رایگان بین شهروندان تدارک دیده‌ است.

مدیر فضای سبز شهرداری منطقه۴ تبریز متذکر شد: این برنامه در صورت همکاری و مشارکت شهروندان در سطح محلات، قطعاً می‌تواند در آینده‌ای نه‌چندان‌دور، نقش درختان میوه را در سطح منطقه افزایش دهد.

قراچورلو تاکید کرد: این ۱۰ هزار اصله درخت میوه، علاوه بر ۲ هزار درخت غیرمثمری است که مطابق سال‌های گذشته در سطح منطقه، توزیع و کاشته می‌شود؛ به این ترتیب، در اسفند امسال و فروردین سال آینده، در مجموع بیش از ۱۲ هزار اصله درخت مثمر و غیرمثمر در سطح منطقه کاشته می‌شود که به نوبه خود، اقدام تحول‌آفرین و تاثیرگذاری برای چشم‌انداز فضای سبز شهروندان است.

وی ادامه داد: توسعه فضای سبز بدون مراقبت‌های فنی و آبیاری میسر نیست، از این رو باید از کاشت بی‌رویه درخت پرهیز کرده و در هر حال، منابع آبی و ضرورت‌های آبیاری را لحاظ کنیم.

مدیر فضای سبز شهرداری منطقه۴ ادامه داد: علاوه بر توزیع، در بحث آموزش نیز برنامه‌هایی پیش‌بینی شده تا شهروندان با روش‌های اصولی کاشت و نگهداری از درختان، آشنا باشند.

قراچورلو همچنین به برنامه‌های گلکاری بهاره اشاره کرد و افزود:  بیش از ۷۰۰هزار بوته انواع گل بهاری برای «بهار ۹۸» تدارک دیده شده که بخش اعظم آن‌ها محصول گلخانه‌های منطقه است.

کانال تلگرام آی نیوز


خواندنی ها

صندوق عدالت قاجاری

صندوق عدالت قاجاری

آی نیوز؛ رسول پورزمانی - یکی از موارد مهم مربوط به دوره قاجار که عموم ایرانیان آگاهی چندانی از آن ندارند و مربوط به دوران ناصرالدین شاه می شود تشکیل...

تولید آب آشامیدنی از نور خورشید با مواد پایدار و ارزان

تولید آب آشامیدنی از نور خورشید با مواد پایدار و ارزان

محققان دانشگاه "ساوث استرالیا" موفق شدند با استفاده از مواد پایدار و مقرون به صرفه از نور خورشید برای تولید آب آشامیدنی پاک و ایمن بهره ببرند که می‌تواند زندگی...

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه مارالان - چهارسوق - کوی پیشنمازی - پاساژ پیشنمازی پلاک 21 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

________________________

 

آی خبر © Aynews.ir 2007-2022
1401 - 1386