یکشنبه, 17 آذر 1398 ساعت 02:42 ب ظ - 12(Dec) 08 2019

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

شعار سال 98: رونق تولید

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

دریاچه ارومیه


تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب
چاپ ایمیل - دسته: سیاسی - - شناسه: 3651

سرپرست حجاج ایرانی اعلام کرد: از 395 زائر مفقود ایرانی 30 نفر پیدا شدند ولی هنوز 365 زائر دیگر مفقود هستند و اطلاعی از وضعیت آنها نداریم.


به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین سید علی قاضی عسکر در گفت و گویی تلویزیونی با اعلام این آمار افزود: هنوز اطلاع دقیقی از وضعیت زائران مفقود شده نداریم اما اعلام آمار مفقودان به هیچ وجه به معنای فوت آنها نیست .
وی گفت: از آقای اوحدی رییس سازمان حج و زیارت خواسته ام که اسامی زائران مفقود شده را در پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت اعلام کنند تا به محض پیدا شدن و اطلاع از وضعیت هر یک از آنان به مردم اطلاع رسانی شود.
قاضی عسکر ادامه داد: علت اینکه اطلاعات سازمان حج و زیارت از وضعیت زائران دقیق نیست این است که از بعد از ظهر پنجشنبه به نیروهای کشورمان برای پیگیری وضعیت زائران دسترسی نمی دهند اما قرار شده است بعد از نماز عشا امروز (جمعه) افرادی را به عنوان نماینده کشورمان برای پیگیری امور بپذیرند و دسترسی های لازم را ایجاد کنند.
وی گفت: از مردم و زائران می خواهم که آرامش خود را حفط کنند. سازمان حج و زیارت به محض کسب هر گونه اطلاعات به صورت لحظه به لحظه اخبار و اطلاعات لازم را اعلام خواهد کرد.
سرپرست حجاج ایرانی افزود: عمق فاجعه بسیار زیاد است و علت آن هم بی توجهی و ضعف عربستان سعودی در اداره مراسم حج است و اگر جلوی عبور مردم را نمی بستند قطعاً این حادثه با این عمق و وسعت اتفاق نمی افتاد.
در جریان فاجعه روز گذشته در منا تاکنون 131 ایرانی کشته و 85 نفر زخمی شده اند .
در کل بیش از 2 هزار زایر روز گذشته کشته و همین رقم نیز زخمی شدند.
بسیاری از کارشناسان و شخصیت های سیاسی و مذهبی مدیریت غلط را عامل حوادث متعدد در حج امسال می دانند.
سقوط بالابر ، آتش سوزی در هتل ، آتش سوزی در صحرای منا در بین کاروان مصری ها و فاجعه منا از جمله حوادث رخ داده تا به امروز در جریان حج است .
مناسک حج تمتع پایان نیافته است و با توجه به سو مدیریت مسوولان عربستانی احتمال وقوع حوادث دیگر نیز وجود دارد.

aynews
نویسنده: aynewsسایت: http://aynews.ir/
کد خبرنگار:
20
سایر خبرهای نویسنده:

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کانال تلگرام آی نیوز


آی خبر © Aynews.ir 2007-2019
1398 - 1386