چهارشنبه, 13 مرداد 1400 ساعت 05:54 ب ظ - 08(Aug) 04 2021

انتخاب زبان

سال تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها سپهر ماشین سازی تبریز

شهریار نیوز دریاچه ارومیه

 

tabligh

یادداشت و گزارش

اسلحه‌های ایرانی که قاتل متجاوزان خارجی هستند

on شنبه, 25 ارديبهشت 1400 11:55

صنایع نظامی کشورمان چندین سال است که در حوزه طراحی و ساخت تسلیحات و تجهیزات به خودکفایی رسیده اند.

جاده اهر-تبریز در استان آذربایجان شرقی یکی از پر‌تردد‌ترین جاده های آذربایجان شرقی است که در سال‌های اخیر پیشرفت چشمگیری داشته اما متاسفانه این پروژه به تازگی متوقف شده و خبری از روند ادامه این پروژه نیست.

 

 به نقل از ایلنا، اولین کلماتی که  پس از  شنیدن جاده اهر - تبریز به گوش می‌رسد "جاده مرگ" است .در 6 روز گذشته23 نفر در این جاده دچار مصدومیت شدند و تاخیر در اجرای این پروژه با به خطر افتادن  جان چندین هزار انسان درسال برابری می‌کند.

متاسفانه عدم وجود بودجه کافی باعث تاخیر در عملیات اجرایی این پروژه شده است و این تاخیر باعث سوء استفاده برخی افراد از این جاده برای وعده های انتخاباتی تبدیل شده است.

رئیس جمهور در اولین دوره سفرهای استانی خود به آذربایجان شرقی از اجرای این پروژه تا پایان سال 95 خبرداده بود که تا کنون  این پروژه به پایان  نرسیده و به‌صورت نیمه کاره رها شده است.

 عدم تکمیل این پروژه برابر است با فاجعه انسانی در آمار تصادفات شرایط فیزیکی و کوهستانی این جاده نقش بسیاری دارد.

ولی اصلاح جاده و احداث بزرگراه می‌تواند کاهش چشمگیری در آمار تلفات این جاده داشته باشد که متاسفانه خبری از تکمیل این پروژه نیست و شاید چندسال دیگر این پروژه به پایان برسد اما امیدوارم این پروژه هرچه زود‌تر به اتمام برسد تا شاهد تلفات و مصدومیت‌های جاده نشویم .

کانال تلگرام آی نیوز


خواندنی ها

تولید آب آشامیدنی از نور خورشید با مواد پایدار و ارزان

تولید آب آشامیدنی از نور خورشید با مواد پایدار و ارزان

محققان دانشگاه "ساوث استرالیا" موفق شدند با استفاده از مواد پایدار و مقرون به صرفه از نور خورشید برای تولید آب آشامیدنی پاک و ایمن بهره ببرند که می‌تواند زندگی...

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

________________________

 

آی خبر © Aynews.ir 2007-2021
1400 - 1386