چهارشنبه, 28 سبتامبر 2022 - 09(Sep) 28 2022

انتخاب زبان

سال تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها سپهر ماشین سازی تبریز

شهریار نیوز دریاچه ارومیه

 

tabligh

یادداشت و گزارش

فرهنگی که با یک خطا فراموش می شود

on جمعه, 23 سبتامبر 2022 12:01
فرهنگی که با یک خطا فراموش می شود

خودرو وسیله حمل و نقل ترجیحی برای بسیاری از ساکنان شهر است ولی در کنار راحتی و مزیت هایش، ازدحام ترافیکی و آلودگی هوا را هم افزایش می یابد. علاوه...

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی با تاکید بر رفع دغدغه‌های اصناف گفت: پایین آمدن توان خرید مردم، افزایش دستمزد کارگرها و افزایش مالیات‌ها از مهم‌ترین دغدغه‌های اصناف ماست، اما همین عزیزان در برابر جنگ تمام عیار اقتصادی دشمن نقش‌آفرین هستند.

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم در دیدار اصناف، تشکل‌ها و انجمن‌های صنفی استان با بیان اینکه اصناف در دوران‌های مختلف همواره در کشور اثرگذار بوده‌اند، اظهار کرد: جریان‌ساز بودن اصناف در دوران انقلاب، فداکاری آنها در دوران جنگ تحمیلی و همکاری در دوران کرونا باعث آرامش و نشاط اجتماعی بوده است و اصناف دشمن را در دوران تحریم‌ها ناامید کرده‌اند.

امام جمعه تبریز با تاکید بر اینکه تریبون نماز جمعه بلندگوی اصناف است، ادامه داد: برای رفع مشکلات اصناف، کسبه و بازاریان از هر فرصتی استفاده خواهم کرد تا دغدغه‌های آنها را به گوش مسؤولان برسانم.

وی با تقبیح تلاش دشمنان برای ضربه زدن به پیکره نظام اسلامی تاکید کرد: اصناف باید مراقب باشند تا دشمن با دست آنها به نظام و انقلاب ضربه نزند؛ دشمنان همواره تلاش دارند به بهانه مشکلات اقتصادی که بخشی از آن زایده تحریم‌های ناجوانمردانه است، اصناف را تحریک و احساسات آنها را جریحه‌دار سازد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی در ادامه با یادآوری اینکه اصناف بزرگترین بخش اقتصاد کشور را تشکیل می‌دهند، گفت: تأمین امنیت معاش مردم رسالت سنگین اصناف است، از این‌رو باید به مشکلات و دغدغه‌های آنها توجه جدی داشته باشیم.

آل‌هاشم، اصناف را مجموعه‌ای از تشکل‌های اجتماعی و سیاسی عنوان کرد و متذکر شد: از زمان مشروطه تاکنون نقشی اثرگذار در پویایی اقتصاد کشور ایفا کرده‌اند.

امام جمعه تبریز در توصیف اقتصاد کشور، آن را به دو بخش با سرمایه‌گذاری‌های عظیم با اشتغال بالا و سرمایه‌گذاری‌های خرد با اشتغال‌آفرینی‌های متنوع تقسیم کرد و  افزود: اصناف جزو سرمایه‌گذاری‌های خرد هستند که به عنوان پیشران تولید در حال حرکت هستند و نقش بالایی در اقتصاد مقاومتی کشور دارند.

نماینده ولی فقیه در استان تاکید کرد: اصناف بنگاه‌های کوچک اقتصادی به حساب می‌آیند که نقش آنها در حوزه اشتغال بر هیچ کس پوشیده نیست، از این‌رو باید حمایت جامع از آنها داشته باشیم.

-_-

کانال تلگرام آی نیوز


خواندنی ها

صندوق عدالت قاجاری

صندوق عدالت قاجاری

آی نیوز؛ رسول پورزمانی - یکی از موارد مهم مربوط به دوره قاجار که عموم ایرانیان آگاهی چندانی از آن ندارند و مربوط به دوران ناصرالدین شاه می شود تشکیل...

تولید آب آشامیدنی از نور خورشید با مواد پایدار و ارزان

تولید آب آشامیدنی از نور خورشید با مواد پایدار و ارزان

محققان دانشگاه "ساوث استرالیا" موفق شدند با استفاده از مواد پایدار و مقرون به صرفه از نور خورشید برای تولید آب آشامیدنی پاک و ایمن بهره ببرند که می‌تواند زندگی...

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

________________________

 

آی خبر © Aynews.ir 2007-2022
2022-09-28 - 1386