دوشنبه, 23 می 2022 - 05(May) 23 2022

انتخاب زبان

یادداشت و گزارش

سنگ گرانی بر سر مردم

on پنج شنبه, 28 آوریل 2022 11:27
سنگ گرانی بر سر مردم

علی عباسی - مدتی است دیگر کمتر کسی این سوال را می پرسد که بالاخره لوکوموتیو چموش گرانی کی متوقف خواهد شد؟

چاپ ایمیل - دسته: اجتماعی - - شناسه: 24452


 فرمانده یگان حفاظت میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی آذربایجان شرقی اعلام کرد: تعداد ۶ نفر از حفاران غیرمجاز در شهرستان ملکان به دام افتادند.

 سرهنگ کاظم داداشی روز شنبه در جمع خبرنگاران افزود: به دنبال گزارشات مردمی دوستداران میراث‌ فرهنگی مبنی بر انجام حفاری غیرمجاز در اراضی روستای عبدل‌آباد از توابع بخش لیلان شهرستان ملکان، طی عملیاتی جامع نیروی یگان حفاظت با همکاری عوامل نیروی انتظامی شهرستان با شناسایی محل موردنظر و حضور در منطقه از ادامه حفاری جلوگیری کرد.

وی اظهار داشت: در این عملیات که با همکاری نیروی انتظامی در اراضی روستای مذکور انجام شد، ۶ نفر به عنوان عامل حفاری غیرمجاز در حین انجام عملیات، دستگیر و ابزارآلات حفاری غیرمجاز از آنان کشف و ضبط شد.

داداشی اضافه کرد: مردم استانی می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف در حوزه میراث فرهنگی، مراتب را با تماس شماره ۰۹۶۶۲، مرکز پیام یگان حفاظت وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کشور، اطلاع دهند تا در اسرع وقت اقدامات لازم به انجام برسد.

به گزارش ایرنا، طی سال ها و ماه های اخیر حفاری های غیرمجاز و غیرقانونی در حوزه میراث فرهنگی آذربایجان شرقی به یکی از معضلات مهم این بخش تبدیل شده است.

از ابتدای سالجاری تاکنون بیش از ۴۰ نفر حفار در محلات قدیمی تبریز و شهرهای مراغه و ملکان و کلیبر و باسمنج، ورزقان، شبستر و هوراند دستگیر و تحویل مراجع قضایی شده اند.

هدف اصلی از حفاری های غیرمجاز متعدد در آذربایجان شرقی کشف اشیای عتیقه در مناطق مختلف تاریخی

-_-

کانال تلگرام آی نیوز


خواندنی ها

صندوق عدالت قاجاری

صندوق عدالت قاجاری

آی نیوز؛ رسول پورزمانی - یکی از موارد مهم مربوط به دوره قاجار که عموم ایرانیان آگاهی چندانی از آن ندارند و مربوط به دوران ناصرالدین شاه می شود تشکیل...

تولید آب آشامیدنی از نور خورشید با مواد پایدار و ارزان

تولید آب آشامیدنی از نور خورشید با مواد پایدار و ارزان

محققان دانشگاه "ساوث استرالیا" موفق شدند با استفاده از مواد پایدار و مقرون به صرفه از نور خورشید برای تولید آب آشامیدنی پاک و ایمن بهره ببرند که می‌تواند زندگی...

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

________________________

 

آی خبر © Aynews.ir 2007-2022
2022-05-23 - 1386