سه شنبه, 16 آگوست 2022 - 08(Aug) 16 2022

انتخاب زبان

یادداشت و گزارش

آموزش ضمن خدمت در سازمان ها ضرورتی فراموش شده

on سه شنبه, 09 آگوست 2022 08:52
آموزش ضمن خدمت در سازمان ها ضرورتی فراموش شده

امید بدری - دوره های آموزشی ضمن خدمت می تواند قابلیت های علمی، مهارتی و نگرش مناسبی را در کارکنان ایجاد کنند با این حال در کمتر سازمانی آموزش های...

چاپ ایمیل - دسته: اجتماعی - - شناسه: 24384


معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تبریز اعلام کرد: ۸۸ درصد جمعیت بالای ۱۲سال آذربایجان‌شرقی دُز اول واکسن کرونا را دریافت کردند.

 عباسعلی درستی امروز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: ۷۳درصد جمعیت بالای ۱۲ سال آذربایجان‌شرقی نیز تاکنون دُز دوم واکسن کرونا را دریافت کرده اند که باید این مقدار به حدود ۸۵ درصد برسد تا مصونیت جمعی در استان ایجاد شود.  

وی افزود: حدود ۸۵درصد جمعیت دانش آموزی آذربایجان‌شرقی نیز علیه کرونا واکسینه شدند که البته بازگشایی مدارس در روز اول آذر منوط به مصوبه امروز ستاد کرونای کشور است.  

درستی با اشاره به اینکه حدود سه درصد جمعیت استان که شامل جمعیت بالای ۶۰ سال و بیماران خاص هستند،  دُز سوم واکسن را هم دریافت کرده اند، گفت: افرادی که از زمان دریافت دز دوم واکسن کرونای آنها چهار ماه می گذرد، می توانند با مراجعه به مراکز واکسیناسیون دُز سوم واکسن را هم که همان نوع واکسن های اول و دوم دریافتی است،  تزریق کنند.  

وی ادامه داد: بر اساس دستورالعمل، اکنون افرادی که واکسن های سینوفارم، برکت و باهارات را دریافت کرده اند، می توانند برای تزریق دز سوم مراجعه و همان نوع واکسن دوز اول و دوم را دریافت کنند؛ البته افرادی که باهارات دریافت کرده اند، سینوفارم یا برکت تزریق خواهند کرد.  

درستی یادآور شد: البته افراد می توانند بر اساس دستورالعمل پس از ۶ ماه از تزریق دز دوم خود واکسن متفاوتی را دریافت کنند.  

وی همچنین با اشاره به آخرین وضعیت کرونای آذربایجان شرقی گفت: بالاخره شهرستان های مرند و جلفا از حالت قرمز کرونایی به وضع نارنجی رسیدند و دیگر در استان شهر قرمز نداریم و بیماری کرونا و تعداد بستری شدگان بیمارستان ها در حال کاهش است.  

وی تعداد بیماران بستری کرونایی در بیمارستان های آذربایجان شرقی را ۶۴۰ بیمار اعلام کرد و افزود: البته متاسفانه هنوز تعداد فوتی بر اثر ابتلا به کرونا در این استان کاهش نیافته و در ۲۴ ساعت گذشته ۱۴ نفر بر اثر این بیماری فوت شدند.  

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تبریز ادامه داد: تعداد آزمایش های کرونایی در آذربایجان شرقی که نتایج آنها مثبت می شود ۲۵۰ نفر در روز است.  

آذربایجان شرقی از نظر مجموع دزهای واکسن کرونای تزریق شده در کشور در رتبه پنجم قرار دارد.

-_-

کانال تلگرام آی نیوز


خواندنی ها

صندوق عدالت قاجاری

صندوق عدالت قاجاری

آی نیوز؛ رسول پورزمانی - یکی از موارد مهم مربوط به دوره قاجار که عموم ایرانیان آگاهی چندانی از آن ندارند و مربوط به دوران ناصرالدین شاه می شود تشکیل...

تولید آب آشامیدنی از نور خورشید با مواد پایدار و ارزان

تولید آب آشامیدنی از نور خورشید با مواد پایدار و ارزان

محققان دانشگاه "ساوث استرالیا" موفق شدند با استفاده از مواد پایدار و مقرون به صرفه از نور خورشید برای تولید آب آشامیدنی پاک و ایمن بهره ببرند که می‌تواند زندگی...

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

________________________

 

آی خبر © Aynews.ir 2007-2022
2022-08-16 - 1386