پنج شنبه, 28 اکتبر 2021 - 10(Oct) 28 2021

انتخاب زبان

یادداشت و گزارش

کم‌فروشی در جایگاه‌های سوخت؛ از ادعا تا واقعیت

on سه شنبه, 19 اکتبر 2021 09:05
کم‌فروشی در جایگاه‌های سوخت؛ از ادعا تا واقعیت

ادعای فروش آب و هوا همراه بنزین از سال‌ها پیش مطرح است و هر از چندی گلایه‌های مردم از کم‌فروشی در برخی جایگاه‌های بنزین در فضای مجازی مورد توجه قرار...

چاپ ایمیل - دسته: حوادث - - شناسه: 24294

مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی با اشاره به کنترل آتش سوزی در منطقه «کیارق» جنگل های ارسباران، اعلام کرد: متاسفانه آتش در منطقه «بابایلو» دوباره شعله ور شده است.

 محمدباقر هنربر روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با وجودی این که آتش سوزی منطقه «بابایلو»ی جنگل های ارسباران دیروز به طور کامل کنترل و حتی لکه گیری نیز انجام شده بود، اما نیم ساعت قبل گزارش شد که آتش در این منطقه بار دیگر مشتعل شده است.

وی اضافه کرد: هم اکنون همراه با مدیرکل منابع طبیعی آذربایجان شرقی در حال عزیمت به محل هستیم و از مجتمع مس سونگون نیز برای مهار آتش نیروی کمکی خواسته ایم.

هنربر که از سه روز قبل برای مدیریت اطفای آتش سوزی در جنگل های ارسباران به سر می برد، در پاسخ به این سوال که بالگردهای اعزامی برای مهار آتش در چه وضعیتی قرار دارند، گفت: بالگردها تاکنون دو سورتی پرواز کرده اند و در زمان حاضر فعالیت نمی کنند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی که خستگی در کلامش موج می زد، با گلایه از بی تدبیری ها در مهار آتش سوزی اضافه کرد: روز گذشته دادستان و امام جمعه کلیبر نیز در منطقه حضور داشتند و هم اکنون نیز فرماندهان سپاه و انتظامی شهرستان برای مدیریت نیروها حضور دارند.

وی، موفقیت در مهار همه جانبه آتش سوزی در جنگل های ارسباران به عنوان یک ذخیره و میراث ملی را نیازمند هم افزایی و کمک میدانی همه نهادها و سازمان ها در هر دو سطح استانی و ملی دانست.

آتش‌سوزی جنگل‌های ارسباران از ساعت ۱۶ روز پنجشنبه چهاردهم مرداد در مناطق «بابایلی» و «قاسم کندی» کلیبر آغاز شده بود که با اعزام تیم‌های واکنش سریع آتش‌نشانی تبریز و جمعیت هلال احمر، سپاه، بسیج، یگان حفاظت منابع طبیعی، محیط زیست، نیروی انتظامی و راهداری مهار شده بود.

جنگل‌های ارسباران ناحیه کوهستانی وسیعی در شمال آذربایجان‌شرقی است که در محدوده شهرستان‌های اهر، کلیبر  و ورزقان قرار دارد و یونسکو ۷۲ هزار و ۴۶۰ هکتار از آن را به عنوان ذخیره‌گاه زیست‌کره ثبت کرده است.

-_-

کانال تلگرام آی نیوز


خواندنی ها

صندوق عدالت قاجاری

صندوق عدالت قاجاری

آی نیوز؛ رسول پورزمانی - یکی از موارد مهم مربوط به دوره قاجار که عموم ایرانیان آگاهی چندانی از آن ندارند و مربوط به دوران ناصرالدین شاه می شود تشکیل...

تولید آب آشامیدنی از نور خورشید با مواد پایدار و ارزان

تولید آب آشامیدنی از نور خورشید با مواد پایدار و ارزان

محققان دانشگاه "ساوث استرالیا" موفق شدند با استفاده از مواد پایدار و مقرون به صرفه از نور خورشید برای تولید آب آشامیدنی پاک و ایمن بهره ببرند که می‌تواند زندگی...

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

________________________

 

آی خبر © Aynews.ir 2007-2021
2021-10-28 - 1386