شنبه, 26 نوامبر 2022 - 11(Nov) 26 2022

انتخاب زبان

یادداشت و گزارش

روزنامه‌نگاری حاشیه‌نگار یا توسعه‌گر

on شنبه, 19 نوامبر 2022 11:53
روزنامه‌نگاری حاشیه‌نگار یا توسعه‌گر

علی عباسی- متاسفم و با این اظهار تاسف باید بگویم سمت و سوی اکثر نوشته ها، تولیدات و بسته های محتوایی ما روزنامه‌نگاران آذربایجانی بیشتر از آنچه که در راستای...

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی با بیان این که به دنبال تاسیس شرکت مس آذربایجان هستیم، افزود: امیدواریم تا یک ماه آینده این کار به اتمام برسد.

 صابر پرنیان در دیدار جمعی از اصناف با نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی  با بیان اینکه در استان 146 هزار صنف فعالیت می‌کنند، اظهار کرد: اصناف آذربایجان از ابتدا به تدین معروف هستند بنابر این وضعیت بازار در شرایط مختلف با همراهی و همکاری اصناف، خانواده عزیز شهدا و هیات رئیسه اصناف، به گونه‌ای مدیریت شد که مشکلی در استان به وجود نیامد.

وی افزود: پیگیر حل مشکلات اصناف به صورت قانونی هستیم و هیچ زمانی اجازه نخواهیم داد به اصناف ظلم شود.

پرنیان ضمن تقدیر و تشکر از نماینده ولی فقیه در استان به منظور موضع‌گیری به موقع و دفاع از حق مردم آذربایجان گفت: در این زمینه اقدامات مورد نیاز در حال پیگیری است به طوری که بعد از سال‌ها عوارض و مالیات شرکت مس سونگون از این ماه به استان اختصاص خواهد یافت.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی با بیان این که به دنبال تاسیس شرکت مس آذربایجان هستیم، افزود: امیدواریم تا یک ماه آینده این کار به اتمام برسد.

پرنیان ادامه داد: با تاسیس شرکت مس آذربایجان ظرفیت تولید کنسانتره مس از ۳۰۰ هزار تن به یک میلیون تن و تولید مس کاتد که در حال حاضر صفر است به ۲۵۰ هزار تن افزایش خواهد یافت و در صنایع پایین دستی استان نیز یک تحول بزرگ اقتصادی ایجاد خواهد شد.

وی با بیان این که مشکل دو معدن بزرگ استان در این اواخر حل شده است، اظهار کرد: اکنون جهت‌دهی سازمان به سمت فعال کردن معادن غیرفعال و پیگیری وضعیت معادنی است که سال ها در دست افراد نا اهل بوده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی گفت: برای رفع موانع فعالیت معادن، افزایش ارزش افزوده و جلوگیری از خام فروشی جلسات هفتگی برگزار می شود چرا که مقام معظم رهبری نیز در سخنان خود موضوع جلوگیری از خام فروشی معادن را عنوان کردند.

پرنیان ضمن قول مساعد برای رفع دغدغه های مختلف در حوزه معادن افزود: در حوزه صنعت از بیش از ۲۰۰ واحد صنعتی بازدید شده که عمدتا این بازدیدها از واحدهای مشکل‌دار بوده است.

وی فضای سرمایه‌گذاری و صنعتی در استان آذربایجان شرقی را بسیار امیدبخش دانست و گفت: با توجه به این که ۹۰ درصد مراجعه‌کنندگان به سازمان برای توسعه واحد صنعتی است بنا بر این با همکاری دستگاه های متولی و رفع موانع به رشد و توسعه چشمگیری در حوزه اقتصاد خواهیم رسید.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی ادامه داد: فعالان اقتصادی بخش خصوصی در حوزه صنعت فعالیت های خوبی در استان انجام می‌دهند که امیدواریم این فعالیت ها تداوم داشته باشد.

پرنیان با بیان این که در بخش بازرگانی و تجارت ظرفیت بسیار بالایی در استان وجود دارد، تاکید کرد: در حال حاضر میزان صادرات استان یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار است که اگر چرخه مس نیز به این حوزه وارد شود تنها در صادرات محصولات پایین دستی و کاتد مس حدود پنج میلیون دلار ایجاد خواهد شد و یا به عبارتی در عرض دو سال صادرات مس سه برابر افزایش خواهد یافت.

وی گفت: معدن نفلین سینیت آذربایجان ظرفیت بسیار بزرگی دارد ولی متاسفانه این ظرفیت‌ها سال ها در حوزه معادن آذربایجان شرقی مورد غفلت قرار گرفته است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی با بیان این که در زمینه کنترل قیمت‌ها کارهای بسیار بزرگی انجام می‌شود، افزود: در حال حاضر فرآیند تولید، توزیع و تامین اقلام مختلف به صورت هوشمند رصد می‌شود که این نظارت‌ها بسیار دقیق و اثرگذار خواهد بود.


خواندنی ها

صندوق عدالت قاجاری

صندوق عدالت قاجاری

آی نیوز؛ رسول پورزمانی - یکی از موارد مهم مربوط به دوره قاجار که عموم ایرانیان آگاهی چندانی از آن ندارند و مربوط به دوران ناصرالدین شاه می شود تشکیل...

تولید آب آشامیدنی از نور خورشید با مواد پایدار و ارزان

تولید آب آشامیدنی از نور خورشید با مواد پایدار و ارزان

محققان دانشگاه "ساوث استرالیا" موفق شدند با استفاده از مواد پایدار و مقرون به صرفه از نور خورشید برای تولید آب آشامیدنی پاک و ایمن بهره ببرند که می‌تواند زندگی...

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه مارالان - چهارسوق - کوی پیشنمازی - پاساژ پیشنمازی پلاک 21 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

________________________

 

آی خبر © Aynews.ir 2007-2022
2022-11-26 - 1386