دوشنبه, 23 می 2022 - 05(May) 23 2022

انتخاب زبان

یادداشت و گزارش

سنگ گرانی بر سر مردم

on پنج شنبه, 28 آوریل 2022 11:27
سنگ گرانی بر سر مردم

علی عباسی - مدتی است دیگر کمتر کسی این سوال را می پرسد که بالاخره لوکوموتیو چموش گرانی کی متوقف خواهد شد؟

رئیس گروه پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان شرقی:

محمد امیدفر ، در خصوص آخرین وضعیت جوی استان، اظهار کرد: دربرخی ساعات به ویژه ظهرامروز، باتوجه به شدت ناپایداری‌ها و بارش‌ها، آبگرفتگی معابرعمومی، بالا آمدن آب رودخانه‌ها و سیلابی شدن مسیل‌ها و احتمال خسارت دراثر بارش تگرگ، پیش‌بینی می‌شود.

وی با بیان این‌که از بعد از ظهر روز سه شنبه تا اواخر روز چهارشنبه با ورود مرکز اصلی سامانه به شمال غرب کشور، ناپایداری‌ها شدت بیشتری خواهد داشت، گفت: از بعد ازظهر روز سه شنبه تا اواخر روزچهارشنبه، ناپایداری‌ها در استان ادامه خواهد داشت.
وی افزود: همچنین روز پنجشنبه، با تضعیف سامانه مذکور تا اوایل هفته آینده مجددا موج دیگری استان را تحت تاثیر قرار داده و باعث ناپایداری‌هایی در استان خواهد شد.
رئیس گروه پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان شرقی در خصوص عدم بارندگی برخی از ابرهای بهاری در مناطق مختلف استان، تشریح کرد: باتوجه به ماهیت بارش‌های فصل بهار که اکثرا در آن ابرهای همرفتی با گسترش مکانی محدود وگسترش ارتفاعی بسیارزیاد مواجه هستند، بارش‌های ناشی از این نوع ابرها معمولا درمناطق محدود بوده اما ممکن است درمدت زمان کوتاهی منجر به آبگرفتی و سیلاب شود.
وی با اشاره به آخرین وضعیت دمای هوای تبریز در ۲۴ ساعت گذشته، گفت: دمای هوای تبریز طی 24 ساعت گذشته در سردترین زمان خود، 19 درجه بالای صفر و در گرم‌ترین زمان، 34 درجه بالای صفر بوده است.
وی افزود: دمای فعلی تبریز ۲۶ درجه بالای صفر بوده که نسبت به دیروز سه درجه سردتر شده است.
امیدفر بیان کرد: جلفا با ۳۹ درجه بالای صفر و ورزقان با 12 درجه بالای صفر به ترتیب جزو گرم‌ترین سردترین شهر استان بوده‌اند.


خواندنی ها

صندوق عدالت قاجاری

صندوق عدالت قاجاری

آی نیوز؛ رسول پورزمانی - یکی از موارد مهم مربوط به دوره قاجار که عموم ایرانیان آگاهی چندانی از آن ندارند و مربوط به دوران ناصرالدین شاه می شود تشکیل...

تولید آب آشامیدنی از نور خورشید با مواد پایدار و ارزان

تولید آب آشامیدنی از نور خورشید با مواد پایدار و ارزان

محققان دانشگاه "ساوث استرالیا" موفق شدند با استفاده از مواد پایدار و مقرون به صرفه از نور خورشید برای تولید آب آشامیدنی پاک و ایمن بهره ببرند که می‌تواند زندگی...

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

________________________

 

آی خبر © Aynews.ir 2007-2022
2022-05-23 - 1386