چهارشنبه, 06 مهر 1401 ساعت 05:38 ب ظ - 09(Sep) 28 2022

انتخاب زبان

سال تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها سپهر ماشین سازی تبریز

شهریار نیوز دریاچه ارومیه

 

tabligh

یادداشت و گزارش

فرهنگی که با یک خطا فراموش می شود

on جمعه, 01 مهر 1401 12:01
فرهنگی که با یک خطا فراموش می شود

خودرو وسیله حمل و نقل ترجیحی برای بسیاری از ساکنان شهر است ولی در کنار راحتی و مزیت هایش، ازدحام ترافیکی و آلودگی هوا را هم افزایش می یابد. علاوه...

علی عباسی - مدتی است دیگر کمتر کسی این سوال را می پرسد که بالاخره لوکوموتیو چموش گرانی کی متوقف خواهد شد؟

 اکثریت جامعه چنان به وضعیت عدم ثبات قیمت ها و کاهش توان مالی عادت کرده اند که انگار گرانی روزانه و یا هفتگی تمامی اقلام، چیزی عادی است.

هرکس تقصیر را سر دیگری می اندازد، به نظر می رسد نه امر و نهی دولتی، نه قانون گذاری مجلسی نتوانسته است مهاری بر گرانی بزند.

چاره جویی برای ثبات اقتصادی، رونق تولید و صنعت و اقتصاد و اجتماع و مهمتر از همه ایجاد رفاه برای تک تک آحاد جامعه  امر سختی است اما قطعا شدنی است و صد البته وظیفه و غایه نهایی دولت.

دولتی که نتواند رفاه، آزادی، امنیت و آسایش را برای شهروندانش تامین کند قطعا نمی تواند دم از مردمی بودن و کار برای مردم بزند.

نمی توان با دادن آدرسهای غلط، برای همیشه از زیر بار عدم توانمندی در حوزه های اجتماعی و اقتصادی و حتی سیاسی شانه خالی کرد.

اکنون سنگ گرانی بر سر مردم زده شده است و در این میان اکثریت مطلق زیان دیده و مغبون هستند و اقلیت معدودی سود سرشار می برند.


خواندنی ها

صندوق عدالت قاجاری

صندوق عدالت قاجاری

آی نیوز؛ رسول پورزمانی - یکی از موارد مهم مربوط به دوره قاجار که عموم ایرانیان آگاهی چندانی از آن ندارند و مربوط به دوران ناصرالدین شاه می شود تشکیل...

تولید آب آشامیدنی از نور خورشید با مواد پایدار و ارزان

تولید آب آشامیدنی از نور خورشید با مواد پایدار و ارزان

محققان دانشگاه "ساوث استرالیا" موفق شدند با استفاده از مواد پایدار و مقرون به صرفه از نور خورشید برای تولید آب آشامیدنی پاک و ایمن بهره ببرند که می‌تواند زندگی...

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

________________________

 

آی خبر © Aynews.ir 2007-2022
1401 - 1386