شنبه, 05 آذر 1401 ساعت 02:17 ب ظ - 11(Nov) 26 2022

انتخاب زبان

سال تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها سپهر ماشین سازی تبریز

شهریار نیوز دریاچه ارومیه

 

tabligh

یادداشت و گزارش

روزنامه‌نگاری حاشیه‌نگار یا توسعه‌گر

on شنبه, 28 آبان 1401 11:53
روزنامه‌نگاری حاشیه‌نگار یا توسعه‌گر

علی عباسی- متاسفم و با این اظهار تاسف باید بگویم سمت و سوی اکثر نوشته ها، تولیدات و بسته های محتوایی ما روزنامه‌نگاران آذربایجانی بیشتر از آنچه که در راستای...

بارها اتفاق افتاده است شهروندانی که اقدام به خرید میوه از وانت فروشی ها نموده اند با توزین میوه های خریداری شده در خانه، متوجه تفاوت وزنی میوه ها می شوند اما دستشان در این خصوص به جایی بند نمی شود.

 در کنار این قضیه کیفیت نامناسب میوه های های عرضه شده توسط وانت بارها نیز مورد بسیار مهمتری است که باید مورد توجه قرار گیرد.

عدم امکان کنترل کیفیت و سلامت میوه های عرضه شده در وانت بارها تهدیدی جدی برای سلامت شهروندان محسوب می شود.

چه بسا عرضه میوه هایی که در آستانه فاسد شدن بوده و توسط وانت بارها به مردم فروخته می شوند باعث از دست رفتن سلامت شهروندان بشود.

همکاری، همراهی و همگامی نهادهای مرتبط با ساماندهی دستفروشان و وانت بارها می تواند چاره کار باشد با این حال به نظر باید اهتمام بیشتری در همراهی دستگاههای مرتبط مد نظر باشد.

مشکل ایجاد راه بندان و ترافیک از دیگر مشکلاتی است که وانت بارها در سطح شهر بوجود می آورند به طوری که شاهد صدها شکایت به سامانه 137 شهرداری تبریز در این خصوص هستیم.

در این خصوص روح الله رشیدی رئیس کمیسیون عمران شهری شورای اسلامی شهر تبریز با بیان اینکه موضوع وانت بارها امروز به یک مشکل ترافیکی تبدیل شده و این مشکل یک موضوع بین بخشی است، گفته است: باید با همکاری تمام بخش‌ها نسبت به رفع این مشکل اقدام کرد. طبیعتا شهرداری بدون همراهی سایر نهادها به تنهایی  در این خصوص نمی تواند موفقیت چندانی بدست بیاورد.

رسول برگی رئیس شورای شهر تبریز هم در این خصوص گفته است: برای ساماندهی وانت بار ها باید کار گروهی انجام شود، تنها با شهرداری و نیروی انتظامی نمی‌توان این موضوع را ساماندهی کرد که باید تعزیرات، نیروهای امنیتی و راهور نیز پای کار باشند.

رسول برگی همچنین بر انجام کار فرهنگی در بین شهروندان تاکید کرده و گفته  است: باید قبل از هر اقدامی نسبت به فرهنگ‌سازی اقدام شود، صدا و سیما باید نسبت به فرهنگ سازی اقدام کند و ترفندهایی که برای سودجویی به کار برده می‌شود را نمایان کند.

علیرضا نوای باغبان دیگر عضو شورای شهر تبریز نیز در این خصوص با تاکید بر ضرورت همکاری تمام ارکان‌های مسئول برای ساماندهی وانت بارها گفته است: لازم است تمام ارگان‌ها با همکاری یکدیگر نسبت به ساماندهی این موضوع اقدام کنند.


خواندنی ها

صندوق عدالت قاجاری

صندوق عدالت قاجاری

آی نیوز؛ رسول پورزمانی - یکی از موارد مهم مربوط به دوره قاجار که عموم ایرانیان آگاهی چندانی از آن ندارند و مربوط به دوران ناصرالدین شاه می شود تشکیل...

تولید آب آشامیدنی از نور خورشید با مواد پایدار و ارزان

تولید آب آشامیدنی از نور خورشید با مواد پایدار و ارزان

محققان دانشگاه "ساوث استرالیا" موفق شدند با استفاده از مواد پایدار و مقرون به صرفه از نور خورشید برای تولید آب آشامیدنی پاک و ایمن بهره ببرند که می‌تواند زندگی...

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه مارالان - چهارسوق - کوی پیشنمازی - پاساژ پیشنمازی پلاک 21 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

________________________

 

آی خبر © Aynews.ir 2007-2022
1401 - 1386