شنبه, 17 خرداد 1399 ساعت 08:38 ب ظ - 06(Jun) 06 2020

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

شعار سال 98: رونق تولید

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

دریاچه ارومیه


تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب

سرپرست دفتر حمایت از مالکیت صنعتی وزارت صنعت، معدن و تجارت از ثبت فرش ۱۰ منطقه ایران شامل مناطق مشهد، کاشمر، کرمان، کاشان، اردبیل، ساروغ، ترکمن، گلستان، یزد، نائین و همدان خبر داد.


سید‌مهدی میرصالحی سرپرست دفتر حمایت از مالکیت صنعتی وزارت صنعت، معدن و تجارت در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس گفت: فرش 10 منطقه ایران شامل مناطق مشهد، کاشمر، کرمان، کاشان، اردبیل، ساروغ، ترکمن، گلستان، یزد، نائین و همدان به ثبت جهانی رسید.

وی افزود: بر اساس کنوانسیون لیسبون که جمهوری اسلامی در سال 1383 به آن ملحق شده است در سازمان جهانی مالکیت فکری (WIPO) فرش 5 منطقه ایران شامل اصفهان، قم، تبریز، ارس و خوی در سال 92 به عنوان اولین کالای ایرانی ثبت شد و حالا 10 منطقه دیگر ایران فرش خود را به ثبت رسانده است.

میرصالحی گفت: فرآیند انجام کار به این صورت است که ابتدا کالا باید به ثبت ملی رسیده و پس از آن پرونده کالا در یک فرآیند نسبتا پیچیده برای ثبت جهانی آماده می‌شود و بر اساس کنوانسیون لیسبون به سازمان جهانی مالکیت فکری ارسال می‌شود که در آن سازمان پس از بررسی کارشناسی به کشورهای عضو لیسبون که 28 کشور هستند ارسال شده و اگر بر روی پرونده ادعا یا اعتراضی از سوی این کشورها نباشد پاسخ مثبت داده می‌شود و پرونده به طور مجدد به سازمان جهانی مالکیت فکری فرستاده می‌شود.

وی افزود: این فرآیند بین 8 تا یک سال انجام می‌شود و در همین راستا موضوع ثبت جهانی سایر کالاها را نیز در نظر داریم به طوری که ثبت جهانی زعفران، زرشک و عناب خراسان و انار ساوه نیز آغاز شده و کالاهای دیگر هم در مراحل بعدی قرار دارد.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کانال تلگرام آی نیوز


خواندنی ها

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

  مشاور عالی سازمان سنجش گفت: مهلت ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ و بیست و پنجمین المپیاد علمی دانشجویی کشور فردا پنجشنبه ۲۸ آذرماه ۹۸ پایان می...

آی خبر © Aynews.ir 2007-2020
1399 - 1386