سه شنبه, 01 تیر 1400 ساعت 05:29 ق ظ - 06(Jun) 22 2021

انتخاب زبان

سال تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها سپهر ماشین سازی تبریز

شهریار نیوز دریاچه ارومیه

 

tabligh

یادداشت و گزارش

اسلحه‌های ایرانی که قاتل متجاوزان خارجی هستند

on شنبه, 25 ارديبهشت 1400 11:55

صنایع نظامی کشورمان چندین سال است که در حوزه طراحی و ساخت تسلیحات و تجهیزات به خودکفایی رسیده اند.

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اشراکات فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و ترکیه، اظهار داشت: دو کشور می توانند روابط دوستانه خود را به روابط خویشاندی ارتقا دهند و چشم انداز روابط دو کشور با توجه به مزیت های نسبی دو کشور همسایه بسیار روشن است.

به گزارش آی نیوز ، دکتر اسماعیل جبارزاده در همایش تجارت و سرمایه‌گذاری آذربایجان شرقی و ترکیه در اتاق بازرگانی تبریز، با اشاره به این که این دو کشور در 200 سال گذشته هیچ مشکلی در مرزهای مشترک نداشتند، گفت: ما به عنوان دو کشور مسلمان همواره در کنار هم بوده ایم.

وی با بیان آیه ای از قرآن کریم با این مضمون که ای مسلمانان از یهودیان و مسیحیان برای خود سرپرست نگیرید، گفت: مخالف روابط سیاسی و تجاری نیستیم، اما دوستی شرایط خاصی دارد.

جبارزاده با اشاره به این که در شب کودتای ترکیه با ملت و دولت این کشور همدل بودیم و احساس همدردی می کردیم، خاطرنشان کرد: این در حالی بود که کشورهای دیگر منتظر مشخص شدن برنده کودتا بودند.

وی با اشاره به تجارب قابل توجه ترکیه در زمینه گردشگری نسبت به استفاده از این تجارب ابراز تمایل کرد و گفت: همکاری و سرمایه گذاری این کشور می تواند زیرساخت های گردشگری ما را در راستای تبریز 2018 تقویت کند.

جبارزاده با اشاره به ظرفیت های معدنی آذربایجان شرقی، تشکیل هولدینگ مشترک معدنی توسط صاحبان سرمایه ایرانی و ترکیه ای را پیشنهاد کرد.

وی با اشاره به جایگاه مناسب ترکیه در بازار محصولات کشاورزی دنیا، گفت: آماده تامین محصولات مورد نیاز کشاورزی برای عرضه به بازارهای جهانی هستیم.

جبارزاده با اشاره به مذاکرات انجام شده بین ایران و ترکیه در زمینه ایجاد شهرک های صنعتی، گفت: زمین و زیرساخت های مورد نیاز این شهرک صنعتی در استان آذربایجان شرقی فراهم شده است و صنعتگران استان هم آماده فعالیت در ترکیه هستند.

وی با بیان این که دستگاه های اجرایی آذربایجان شرقی از فعالیت های مشترک صاحبان صنایع ایران و ترکیه در این استان حمایت می کنند، گفت: با همت و همدلی، آینده همکاری های اقتصادی دو کشور روشن است.

کانال تلگرام آی نیوز


خواندنی ها

تولید آب آشامیدنی از نور خورشید با مواد پایدار و ارزان

تولید آب آشامیدنی از نور خورشید با مواد پایدار و ارزان

محققان دانشگاه "ساوث استرالیا" موفق شدند با استفاده از مواد پایدار و مقرون به صرفه از نور خورشید برای تولید آب آشامیدنی پاک و ایمن بهره ببرند که می‌تواند زندگی...

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

________________________

 

آی خبر © Aynews.ir 2007-2021
1400 - 1386