چهارشنبه, 22 مرداد 1399 ساعت 10:14 ق ظ - 08(Aug) 12 2020

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

شعار سال 98: رونق تولید

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

دریاچه ارومیه


تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب

هیات اقتصادی وكشاورزی تركیه به سرپرستی استاندار ارزروم وبا همراهی سركنسول تركیه درتبریز و شهردار ارزروم باحضور درشهرستان جلفا و منطقه آزاد ارس از ظرفیت های اقتصادی و كشاورزی این منطقه بازدید كردند.


این هیات روز سه شنبه بنا به دعوت منطقه آزاد ارس به منظور بازدید ازمنطقه با هدف جلب سرمایه گذاری تركیه در این منطقه صورت گرفت.
هیات اقتصادی تركیه پس از بازدید از آثار تاریخی، مراكز تفریحی و نیزظرفیت های كشاورزی از جمله مجتمع های گلخانه ای در نشستی با مسئولان شهرستان و منطقه آزاد ارس از این زیرساخت ها استقبال كردند.
استاندار ارزروم در این نشست با ابراز تمایل به سرمایه گذاری در بخش های اقتصادی، گردشگری و كشاورزی منطقه آزاد ارس این ظرفیت ها را مطلوب توصیف كرد.
احمد آلتی پارماك وجود زیرساخت ها در این منطقه را متناسب با دانش فنی روز دنیا بیان و برآمادگی سرمایه گذاری در منطقه آزاد ارس تاكید كرد.
وی وجود امنیت و آرامش برای سرمایه گذاران خارجی را امتیاز ویژه در منطقه آزاد ارس برشمرد و تقویت آن را خواستار شد.
استاندار ارزروم تضمین های بین المللی برای سرمایه گذاران را مقوله بسیار مهمی دانست كه باید در منطقه آزاد ارس بیشتر مورد توجه قرار گیرد.
آلتی پارماك با اشاره به وجود اشتراكات فرهنگی، تاریخی و نزدیكی دو ملت ایران و تركیه بر ضرورت راه اندازی خطوط ارتباطی زمینی بین تبریز و ارزروم تاكید كرد.
وی استقرار سركنسولگری تركیه در تبریز را نشان از وجود روابط سیاسی محكم و نزدیك فی مابین دانست و بر تقویت این روابط تاكید كرد.
فرماندار جلفا نیز با تشریح امكانات و ظرفیت های موجود، آمادگی شهرستان را برای جلب سرمایه گذاری خارجی اعلام كرد.
زاهد محمودی اظهار كرد: در حوزه كشاورزی، صنعت و توریسم ظرفیت های مناسبی برای سرمایه گذاری خارجی وجود دارد كه باید از این فرصت به نحو مطلوب استفاده شود.
وی وجود امكان ریلی، گمرك، ظرفیت رودخانه ارس و آثار تاریخی و گردشگری فراوان را از جمله قابلیت های شهرستان برای سرمایه گذاری برشمرد.
فرماندار جلفا با اشاره به گشایش اقتصادی برای تجار و سرمایه گذاران خارجی به ویژه اتباع ترك در راستای رویكرد دولت تدبیر و امید در ارتقای سطح همكاری ها در عرصه بین المللی از هیات اقتصادی تركیه خواست فرصت را غنیمت شمارند.
معاون اقتصادی و سرمایه گذاری منطقه آزاد ارس نیز با ارایه گزارشی از وضعیت سرمایه گذاری انجام یافته در فاز صنعتی، خواستار تقویت این سرمایه گذاری ها شد.
ابراهیم باقرزاده افزود: بسترهای همكاری دوجانبه منطقه آزاد ارس و سرمایه گذاران ترك فراهم بوده و در این راستا قدم های مثبتی برداشته شده است.
وی به شرایط خاص و بسترهای حمایتی برای سرمایه گذاران خارجی در منطقه آزاد ارس اشاره و اضافه كرد: معافیت های مالیاتی 20 ساله، نیروی انسانی فعال و ارزان و احساس امنیت در تجار ترك از جمله این شرایط است كه باید به نحو شایسته مورد استفاده قرار گیرد.
باقرزاده همچنین از اعطای بسته های حمایتی ویژه در امر ترانزیت كالا برای صاحبان كالاهای خارجی در منطقه آزاد ارس خبر داد.
در این نشست تعدادی از سرمایه گذاران ترك فعال در منطقه آزاد ارس مسایل خود را با هیات اقتصادی در میان گذاشته و از حمایت های سازمان منطقه آزاد راس از سرمایه گذاران ابراز رضایت كردند.
هیات اقتصادی و كشاورزی تركیه امروز با استاندار آذربایجان شرقی نیز دیدار می كنند.
منطقه آزاد ارس با تصویب مجلس شورای اسلامی در سال 1384 فعالیت خود را در زمینه تولید، اشتغال و صادرات مجدد كالا آغاز كرده است. این منطقه در حاشیه رود مرزی ارس و همجوار با كشورهای جمهوری آذربایجان و ارمنستان قرار گرفته است.
شهرستان جلفا با 56 هزار نفر جمعیت در 125 كیلومتری تبریز مركز آذربایجان شرقی واقع است.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کانال تلگرام آی نیوز


خواندنی ها

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

  مشاور عالی سازمان سنجش گفت: مهلت ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ و بیست و پنجمین المپیاد علمی دانشجویی کشور فردا پنجشنبه ۲۸ آذرماه ۹۸ پایان می...

آی خبر © Aynews.ir 2007-2020
1399 - 1386